×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Pasaules Diabēta dienā iespējas pārbaudīt veselību bez maksas (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Diabēta federācijas informatīvi izglītojošā pasākuma laikā par cukura diabētu, apmeklētājiem ir iespēja bez maksas izmērīt cukura līmeni asinīs, noteikt ķermeņa masas indeksu, kā arī saņemt endokrinologa konsultācijas par uzturu un diabēta riskiem.

9.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 Rīgas Kongresu namā notiks Pasaules Diabēta dienai veltīts labdarības pasākums, kura laikā apmeklētāji varēs bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes un saņemt ārsta konsultācijas, kā arī informāciju par cukura diabētu.

Pasākuma apmeklētājiem piedāvā iespēju bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, kaulu blīvumu, glikētā hemoglobīna HbA1c līmeni (cukura diabēta kompensācijas pakāpi), saņemt ārstu un psihologa ieteikumus, saņemt informāciju par cukura diabētu, iepazīties ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.

Pasākuma apmeklētāji bez maksas varēs saņemt īpašu “Diabēta Dienas Avīzi”, kas izdota jau septīto reizi gan latviešu, gan krievu valodā.

Pasaules Diabēta diena – 14.novembris – ir ANO izsludināta diena. To rīko ar mērķi informēt par cukura diabēta riska faktoriem un pirmajām pazīmēm, kas ir īpaši aktuāli, ņemot vērā straujo saslimstības pieaugumu ar šo slimību.

Cilvēkiem ar cukura diabēta riska faktoriem (piemēram, lieko ķermeņa svaru, paaugstinātu asinsspiedienu, cukura diabētu radiniekiem), kuri sasnieguši 40 gadu vecumu, reizi gadā būtu jāveic glikozes līmeņa pārbaude asinīs, bet cilvēkiem bez diabēta riska faktoriem šāda pārbaude nepieciešama reizi 3 gados.

Aicināti visi cilvēki, kuri vēlas bez maksas pārbaudīt savu veselību. Ieeja brīva.

Par cukura diabētu

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kas rodas, ja aizkuņģa dziedzeris neizstrādā pietiekoši daudz insulīna (1.tipa cukura diabēts – apm. 5 – 10 % no diabēta pacientiem) vai organisms nespēj insulīnu efektīvi izmantot (2.tipa cukura diabēts – apm. 90 % no diabēta pacientiem). 2.tipa cukura diabēta izcelsmē liela nozīme ir palielinātam ķermeņa svaram un nepietiekošai fiziskai aktivitātei. Latvijā ir apmēram 79 000 cukura diabēta pacientu. Saslimstība ar cukura diabētu pieaug visā pasaulē, t.sk. arī Latvijā. Domājams, ka patiesībā diabēta pacientu skaits Latvijā ir pat 2 reizes lielāks, jo bieži vien cukura diabētu konstatē novēloti.

Katru gadu Latvijā vairāk nekā 8000 cilvēkiem pirmo reizi nosaka cukura diabēta diagnozi un vairāk kā 1000 cilvēku uzsāk ārstēties ar insulīna preparātiem. Saslimstības pieauguma cēloņi ir populācijas novecošanās, mazkustīgs dzīvesveids un neveselīgi uztura ieradumi un neveselīgs dzīves veids.

Cukura diabēts ir piektais izplatītākais nāves cēlonis. Pasaulē katru minūti no diabēta mirst 6 cilvēki. Mūsdienās 5 – 10 % no veselības aprūpes budžeta tērē diabēta ārstēšanai. Diabēts ir galvenais akluma un nieru mazspējas cēlonis. Diabēta pacientiem apakšstilba amputācija tiek veikta 15 – 40 reizes biežāk nekā vidēji populācijā.

1.tipa cukura diabēta profilakses pasākumi nav zināmi. 2.tipa cukura diabētu var novērst vai slimības attīstību aizkavēt, samazinot lieko ķermeņa svaru, palielinot fizisko aktivitāti un ievērojot speciālu diētu un ievērojot citus veselīga dzīvesveida principus.

LATVIJAS DIABĒTA ASOCIĀCIJA dibināta 1993. gadā un tā apvieno cukura diabēta pacientus, ārstus, medicīnas māsas, farmaceitus, citus veselības aprūpes profesionāļus un citus labas gribas cilvēkus ar mērķi risināt cukura diabēta izraisītās medicīniskās, sociālās un psiholoģiskās problēmas. Diabēta asociācija ir Starptautiskās Diabēta federācijas biedrs kopš 2005.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. 2015. gada 14. novembris, 21:51

  Pasaules Diabēta diena 2015!Veselības pārbaudes liecina par diabēta pacientu veselības stāvokļa pasliktināšanos.pieaug cilv skaits, kuriem konstatē paaugstinātu glikozes līmeni asinīs.Latvijas Diabēta asociācija 2015.g.7.11.rīkoja pasākumu.Tā laikā 3,3% cilv pirmreiz konstatēja paaugstinātu glikozes līmeni.61% no pasākuma apmeklētājiem-asinsspiediens bija paaugstināts, bet 57% no cilv-to vai nu neārstē/vai to dara neregulāri.38% no cilvēkiem-tas bija ievērojami paaugstināts.Pārbaužu rezultāti ir satraucoši. Izmeklējumu, kompensējamo medikamentu, speciālistu konsultāciju pieejamība ir neapmierinoša.ģimenes ārstu sniegtā aprūpe nav efektīva un rezultatīva.to ierobežo kvotas un tas, ka cukura diabēta pacientiem noteiktais līdzmaksājums par kompensējamām zālēm, kas krīzes laikā tika palielināts no 50% uz 75%, vēl jorojām nav atgriezts pirmskrīzes līmenī. Ingvars Rasa Latvijas Diabēta asociācijas prezidents

 2. PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM

  Plašas iespējas bez maksas pārbaudīt savu veselību

  2014. gada 13.novembrī

  15.novembrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Rīgas Kongresu namā notiks Pasaules Diabēta dienai veltīts labdarības pasākums, kura laikā apmeklētāji varēs bez maksas veikt dažādas veselības pārbaudes un saņemt ārstu, diabēta aprūpes māsu un podologa konsultācijas, kā arī informāciju par cukura diabētu.

  Pasākuma apmeklētājiem piedāvā iespēju bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, kaulu blīvumu, glikozētā hemoglobīna HbA1c līmeni (cukura diabēta kompensācijas pakāpi), saņemt ārstu, diabēta aprūpes māsu un podologa ieteikumus, saņemt informāciju par cukura diabētu, iepazīties ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.

  Pasākuma apmeklētāji bez maksas varēs saņemt Latvijas Diabēta asociācijas izdevumu – avīzi “Diabēts un Veselība”, kas ir 20 lpp. krāsaina bezmaksas avīze latviešu un krievu valodā. Avīze adresēta cukura diabēta pacientiem un tajā publicētie raksti veltīti cukura diabēta kontrolei, ārstēšanai, cukura diabēta komplikācijām un cukura diabēta pacientu sociālās dzīves jautājumiem.

  Aicināti visi cilvēki, kuri vēlas bez maksas pārbaudīt savu veselību. Ieeja brīva.

  Ingvars Rasa
  Latvijas Diabēta asociācijas prezidents

  Kontaktinformācija: Ingvars Rasa: tālr. 29238563; e-pasts: dr.irasa@inbox.lv

 3. Maz jaunas informācijas par uzlabojumiem, pārtiku. Ir ļoti grūti.

Draugiem Facebook Twitter Google+