Mobilā versija
+20.2°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
7. februāris, 2012
Drukāt

Raupjš tuletes papīra pieskāriens

Foto-Flickr/merfamFoto-Flickr/merfam

“Kas un pēc kādiem kritērijiem nosaka tualetes papīra kvalitāti? Vai, lietojot pārāk raupju, var rasties arī medicīniskas problēmas? Varbūt kāds speciālists to var komentēt? Uzņēmumā, kur strādāju, regulāri piegādā zemas kvalitātes preci. Visi darbinieki sūdzas, bet nav jau skaidrs, ko un kā izvēlēties, slēdzot nākamo līgumu. Zinu, ka arī citiem Valmierā ir līdzīgas problēmas.” Gunta Valmierā

 

Jā, lietojot nepiemērotu tualetes papīru, var rasties medicīniskas problēmas, taču ne visiem – tas ir atkarīgs no katra individuālās jutības. Klīnikas “Premium Medical” interniste Dace Cibule piebilst, ka nekvalitatīva prece veicina kairinājumus un plaisas, tās savukārt izraisa sāpes un iekaisumus.

Veselības inspekcija, atsaucoties uz Valsts Darba inspekciju, norāda, ka nodrošināšana ar tualetes papīru darba vietā ir minēta tikai Ministru kabineta 2009. gada 28. aprīļa noteikumu Nr. 359 “Darba aizsardzības prasības darba vietās” 27.7. punktā. Tiesa, tajā ir vien norādīts, ka ir jābūt pietiekamam skaitam tualešu un izlietņu, ņemot vērā nodarbināto skaitu, kā arī šajās telpās jābūt nepieciešamajiem personīgās higiēnas līdzekļiem: tualetes papīram, ziepēm, dvieļiem vai roku nosusināšanas ierīcēm. Taču noteikumi nenosaka papīra kvalitātes kritērijus, tāpēc izvēle patiesībā ir atkarīga no darba devēja rocības un attieksmes pret darbiniekiem.

Ja ir šaubas par saņemtās preces kvalitāti vai tās neatbilstību, varat konsultēties arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (tālrunis 65452554, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17, e-pasts: ptac@ptac.gov.lv).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+