×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Rehabilitēs vairāk nepilngadīgo

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Turpmāk sociālās rehabilitācijas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem varēs saņemt ne vien no psihoaktīvām vielām atkarīgi bērni un pilngadīgas personas, bet arī tie nepilngadīgie, kuri tās lietojuši, bet vēl spēj kontrolēt savu tieksmi pēc tām.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas ceturtdien, 14. novembrī, izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Plānots, ka pakalpojuma sniedzējs turpmāk varēs pārtraukt sniegt pakalpojumu, ja tā saņēmējs patvaļīgi un nesaskaņoti atstās pakalpojuma sniedzēja telpas. Tas palīdzēšot novērst valsts budžeta līdzekļu neracionālu izlietojumu un radīšot iespēju nodrošināt pakalpojumu motivētākiem klientiem.

Vienlaikus Sociālās integrācijas valsts aģentūrai būs pienākums informēt cilvēka narkologu par pakalpojuma piešķiršanu, uzņemšanu rindā vai atteikumu to piešķirt. Savukārt pakalpojuma sniedzējam būs pienākums informēt cilvēka narkologu ne vien par pakalpojuma pabeigšanu vai pārtraukšanu, bet arī par tā izbeigšanu. Šādi grozījumi veicinās pakalpojuma pēctecību, nodrošinot, ka cilvēka ārstējošais narkologs ir informēts par pakalpojuma kursa norisi.

Fakti


* Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 2012. gadā ārstniecības iestāžu uzskaitē bija kopumā 567 bērni, kuriem diagnosticēta pārmērīga psihoaktīvo vielu lietošana, no tiem 272 bērniem tā diagnosticēta pirmreizēji. 32 bērniem diagnosticēta atkarība no psihoaktīvām vielām, no tiem deviņiem bērniem tā diagnosticēta pirmreizēji.

* 2012. gadā ārstniecības iestāžu uzskaitē bija 23 873 pilngadīgie no psihoaktīvām vielām atkarīgie cilvēki, no tiem 1856 reģistrēti pirmreizēji.

* 2013. gadā par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošināta 64 nepilngadīgu un 10 pilngadīgu no psihoaktīvām vielām atkarīgu cilvēku sociālā rehabilitācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+