×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Rudzītis: sertifikāta anulēšana man nerada nekādas sirdssāpes (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Izslēgšana no Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB) rindām un biedrības izsniegtā psihoterapeita sertifikāta anulēšana nerada nekādas sirdssāpes, pastāstīja Viesturs Rudzītis.

Kā norādīja Rudzītis, viņš ar LPB nav ticies jau divus mēnešus un arī pirms tam bija norobežojies no biedrības.

Atbildot uz jautājumu, kā viņš pats vērtē situāciju, Rudzītis norādīja, ka tā ir neprātīga un nav racionāla. “Profesionāļi cīnās caur publikācijām, ar argumentiem, nevis rīko aizmuguriskas sapulces,” pārliecināts Rudzītis.

Atspēkot biedrības lēmumu Rudzītis pagaidām neplāno. “Strādāšu, rakstīšu grāmatas,” stāsta psihoterapeits.

Rudzītis uzskata, ka viņa klientu skaitu radusies situācija varētu ietekmēt. “Citi vairs nevēlēsies nākt pie manis, bet citi, tieši pretēji, iespējams, vēlēsies nākt.”

Psihoterapeita sertifikāts ļauj profesionāliem psihoterapeitiem un viņu klientiem identificēt personas, kuras ir saņēmušas savu kolēģu profesionālās izglītības un kompetences novērtējumu, un atšķirt no personām, kuras šādu atzīšanu nav saņēmušas, norādīja LPB vadītāja Baiba Purvlīce.

Tomēr, kā norādīja LPB pārstāve Tanita Tamme, šī sertifikāta anulēšana neatņem Rudzītim tiesības strādāt psihoterapijas jomā.

Jau ziņots, ka Latvijas Psihoterapeitu biedrība vakar ārkārtas sēdē lēmusi par psihoterapeita Viestura Rudzīša izslēgšanu no biedrības saistībā ar viņa publiskajiem izteikumiem par vardarbību, informēja biedrībā.

Biedrība lēmusi ne tikai izslēgt Rudzīti no savām rindām, bet arī anulēt viņam psihoterapeita sertifikātu, ko tā izsniegusi.
Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz biedrības statūtiem un viņa rīcību, atkārtoti pārkāpjot organizācijas Ētikas kodeksu un publiski paužot atbalstu vardarbībai pret sievietēm.

Pēc biedrības domām, Rudzīša izteikumi nav savienojami ar psihoterapeita profesionālo ētiku, turklāt viņa literārā daiļrade un publiskie izteikumi radot izkropļotu un nepatiesu priekšstatu par psihoterapiju. Plašāku pamatojumu par vakar vakarā ārkārtas sēdē pieņemto lēmumu biedrība sola sniegt šodien.

Rudzītis savā blogā publicējis ierakstu “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?”, kurā stāsta par savu pieredzi psihoterapeita darbā, paužot, ka ir jāaizdomājas par to, kas tiek nodarīts pāri sievietēm, ja tiek aizliegta vardarbība pret viņām. Pēc sarunas ar kādu vīrieti viņam esot radies jautājums, kā var iztikt bez spēka pielietošanas pret sievieti.

Šie viņa izteikumi sabiedrībā raisīja plašu diskusiju un asu nosodījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. No G.Ancānes raksta šai pašā vietnē: “Nobeigumā piezīme par jautājuma juridisko pusi. Latvijas Republikā psihoterapeita specialitāti var iegūt vienīgi ārsts, un psihoterapeitu sertifikāciju saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem veic Latvijas Ārstu biedrība (LĀB). Rudzīša kungs nav reģistrējies, kā ārsts Ārstniecības personu reģistrā, un viņam nav un nekad nav bijis LĀB izdots sertifikāts psihoterapijā. Dažādu citu biedrību un grupiņu (arī ārzemju) izdotie sertifikāti Latvijas Republikā ir bez atbilstoša juridiska spēka un uzlūkojami kā pacientu maldināšanas instruments.”
  Tādējādi nav saprotams – ko piešķir/apliecina/anulē Latvijas Psihoterapeitu biedrība (LPB)?

 2. Pamuļķis tā arī nav sapratis, ka pat paša liberālie amata brāļi no viņa novērsušies.
  Cik tālu viņš savā aklajā slavaskārē ir gatavs vēl iet?
  Sāks propagandēt izvarošanu un asinsgrēku – kā “tēva kulta”‘obligāto sastāvdaļu?

 3. Esmu satriekta par psihoterapeitu biedrības ļaužu līmeni, kam, pat galvas kopā saliekot, nav izdevies saprast, par ko patiesībā ir Rudzīša raksts. Būtu vismaz pakautrējušies savu nespēju izkliegt pa visu internetu, arī pēc nedēļas joprojām ir iespējams pateikt- ups, sorry, lasīju steigā, ar pirmo reizi nesapratu, ka ne jau par vardarbību tur runa. Rudzītim tai kantorī tiešām nav ko darīt, jo pie pārāk lielām intelekta atšķirībām komunikācija vairs nav iespējama. Bet par konkurenci nav jāuztraucas, ne vieniem, ne otriem- domājošie un patstāvīgi spriestspējīgie ies pie Rudzīša, pārējie- pie pārējiem.

  • Sieviete: Piekrītu viedoklim Atbildēt

   Es cītīgi izlasīju Rudzīša rakstu. Un esmu vienisprātis ar to. Ja bāba nezin ko grib, tad ir jāiestata smadzenes vietā. Beidziet varot večus. Vispirms bābas ir vardarbīgas pret večiem. Vecim atbildes reakcija. Atšķirība vien tajā, ka bāba skrien sūdzēties uz biedrībām, Veči nodzeras, degradējas. Un pie tā visa vainīgas ster vas. Pret mani neuzdrošinās pacelt roku, jo nepieļauju to. Es labprāt gatavoju ēdienreizes, un pakalpot vīram man atmaksājas ar uzviju. Esmu strādājoša sieviete, un novērtēju vīrieša pienesumu alā.

 4. Vai Rudzītis sākotnēji nebija narkologs Straupē?

 5. Man arī Rudzīša sertifikāta anulēšana nerada nekādas sirdssāpes.:)

 6. “Šie viņa izteikumi sabiedrībā raisīja plašu diskusiju un asu nosodījumu.”
  Un tomēr arī atbalstu. Un jautājums par alternatīvu tā arī palicis neatbildēts.

 7. Sen jau vajadzéja anulét sertifikátu.Es pie táada nagu maucéja neietu kaut arí kádas man bútu problémas.Nu loti nesimpátisks cilvéks,uzticíbu namaz nerada.Vins pat logiski nemák pateikt savas domas.

 8. Runājot par psihiātru biedrību, kadu laiku atpakal vini negribēja piekrists, ka PSRS laika psihiātrija tika izmantota politiskiem mērķiem. Vēl šodien daudzi tā laikā ieslodzītie citādidomājošies pēc VDK rīkojuma nevar sevi reabilitē, jo tā sauktie psihiātri negrib tam piekrists. Kāpēc! Mēs to jau labi saprotam, jo tas aizskars ārstu morali un ētiku. DAudzi tā laika psihiātri vēl ir ierindā un vini nekad nepiekritīs, ka vini ir pildījusi VDK rīkojumus. Priekš tādiem nolūkiem bija 10 nodaļa., kur tika sazāļoti ar haloperidolu, un pēc tam komisijā tika atzīts ka cilvēks slims, un tāpēc ir jāizolē.
  Rudzīti šodien, kad esi izslēgts no “karātavu medicīna” (karateļnaja medicina), un nav vairs šos saistību, vari atklāti nosaukt tos savus bijušos kolēģus, kas izpildīja prokuratūras un VDK rīkojumus.

 9. Tad kāda jēga no tāda sertifikāta, ja arī bez tā var darīt šo darbu???

Draugiem Facebook Twitter Google+