Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.
Psihoterapeits Viesturs Rudzītis.
Foto: LETA

Psihoterapeitu biedrība sašutusi par Rudzīša izteikumiem; grasās apturēt sertifikātu 12

Latvijas Psihoterapeitu biedrība (LPB) ir sašutusi par tās ilggadējā biedra – ārsta un psihoterapeita Viestura Rudzīša publikāciju “Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?”, kurā viņš, LPB ieskatā, attaisno vardarbību pret sievieti un cenšas to parādīt pozitīvā gaismā.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

LPB paziņojumā medijiem norāda, ka tā norobežojas no Rudzīša paustajiem uzskatiem un uzsver, ka Rudzīša paustā nostāja nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita statusu. Lieta saistībā Rudzīša pausto nodota izvērtēšanai LPB ētikas komisijai. Biedrības ārkārtas valdes sēdē trešdien lems par psihoterapeita sertifikāta apturēšanu.

Rudzītis savā publikācijā visām cīnītājām par sieviešu tiesībām, feministēm retoriski vaicā, ko likt vardarbības pret sievieti vietā. “Kā panāksit, ka sieviete bez sišanas kļūst par priekšzīmīgu māti, sievu un sievieti galu galā,” raksta ārsts un turpina: “Es, kā jau parasti, provocēju, paspilgtinu visu līdz tam, ka patiesības prožektori acīs cērt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Publikācijas noslēgumā Rudzītis raksta, ka viņš neapskata citas idejas, “kā sievu tomēr nesist, kā bez tāda instrumenta iztikt”. Viņš mudina komentētājus padalīties ar pieredzi, kā iztikt bez vardarbības, vaicājot: “kā lai vēl tās sievietes ierāmē, ja viņām pašām liekas, ka nevajag? Kādas vēl bez sievas sišanas izejas?”.

Tikmēr LPB norāda, ka “fiziska vardarbība pret jebkuru: pret vīrieti, sievieti, bērnu, neatkarīgi no motivācijas, ir sabiedrībā pieņemto likumu un normu pārkāpums. Pat vardarbība pret dzīvniekiem mūsdienu sabiedrībā nav iedomājama kā akceptējama. Kaut arī mūsu sabiedrība ir nogājusi garu ceļu, lai vardarbību padarītu no normas par noziegumu, Latvijā šogad vardarbībā ģimenē ir nogalinātas piecas sievietes, bet neskaitāmas cietušas”.