×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Straujuma parakstīs rīkojumu par Cilinska atbrīvošanu (23)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien parakstīs rīkojumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (VL-TB/LNNK) atbrīvošanu no amata.

Straujuma preses sekretārs Andis Blinds apliecināja – ja ministrs ir paziņojis, ka tiešām nemaina savu nodomu par došanos 16.martā gājienā pie Brīvības pieminekļa, Ministru prezidentei nekas cits neatliek, kā parakstīt rīkojumu par ministra atbrīvošanu no amata. Cilinskis arī vakar, tiekoties ar valdības vadītāju, ir apliecinājis, ka gājienā piedalīsies. Un šodien to izdarījis arī publiski.

Straujuma pauž, ka šodien aprit 48 stundas, kopš viņa brīdinājusi koalīcijas partnerus par savu rīcību gadījumā, ja ministrs lēmumu nemainīs. Atbrīvot ministru no amata ir ne tikai viņas tiesības, bet arī pienākums, jo ministrs nav ievērojis valdības lēmumu. Straujuma atgādina, ka Cilinskim bija iespēja izvērtēt savu lēmumu.

Premjerministre arī atgādina, ka Latvija savus kritušos karavīrus piemin 11.novembrī, Lāčplēša dienā.

Patlaban Straujuma atrodas reģionālajā vizītē Latgalē, taču rīkojums par ministra atlaišanu tiks parakstīts vēl šodien, informēja Blinds.

Valdības vadītājai nebūšot laika vairs tikties ar Cilinski.

Jau ziņots, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) šodien paziņoja, ka savus nodomus nav mainījis – svētdien, 16.martā, viņš dosies leģionāru piemiņas gājienā pie Brīvības pieminekļa.

“Jau daudzus gadus esmu piedalījies 16 marta pasākumos. Godināšu Latvijas brīvības cīnītājus gan pie Brīvības pieminekļa, gan dievkalpojumā, gan Lestenes brāļu kapos,” šodien žurnālistiem paziņoja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka pie Brīvības pieminekļa godinās Latvijas valstiskumu.

Kā ziņots, valdība šonedēļ pieņēma lēmumu, ka ministri gājienā nepiedalās, tomēr Cilinskis valdības sēdē balsoja pret šādu lēmumu. Sākotnēji tikai neoficiāli izskanēja – ja kāds no valdības ministriem šo pasākumu apmeklēs, viņam amatu nāksies pamest, bet patlaban šāds brīdinājums ir oficiāls.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) oficiāli paziņojusi koalīcijas partneriem, ka gadījumā, ja Cilinskis apmeklēs pasākumu, viņam amatu nāksies pamest.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. labi, ka viņa ir tikai premjera p.i.!

 2. Nožēlojami, kauns lasīt! Atbildēt

  Nožēlojami, kauns lasīt!

 3. Apbrīnojama Straujumas=Vienotība izlēmība Atbildēt

  Apbrīnojama Straujumas=Vienotība izlēmība un lēmuma nelokāmība – tikai, šķiet, tas ir vienīgais šāds gadījums visas Vienotības pastāvēšanas laikā, kad ir spējīgi paust konkrētu viedokli (nevis nemitīgi līferēt), kam seko arī konkrēta rīcība, tikai tā nožēlojami un nodevīgi izskatās un nekādi neskar tautas intereses un patiesībā šī it kā konkrētā rīcība un viedoklis ir līferēšana un izdabāšana Krievijai. Neviens ministrs par saviem mīnusa nodarījumiem pret tautu visas Vienotības valdīšanas laikā nav saņēmis NEKĀDUS sodus. Cerams, ka pret 9.maija pasākumiem viedoklis un rīcība būs tikpat izlēmīgi, parasti gan nevar pārspļaut pār lūpu, tad var darīt ko grib, pilnīga anarhija.

 4. Drosme būt latvietim! Atbildēt

  NA kopumā ir drošības policijas (DP) inspirēta un vadīta kopš PSRS VDK laikiem līdz šai dienai, tostarp ar H86, kas tika izveidota no drošības iestāžu vidus.. Šodien H86, LRTT ir Latvijas un Vācijas DP ziņu pienesēji par izteikti nacionāli domājošiem Latvijā, kas varētu radikalizēt sabiedrību un vadīt pretim masu nekārtībām pretēji Vācijas un SVF programām izzagt Latvijas valsts resursus, tostarp izvedot lēto un izglītoto darbspēku uz Rietumiem.

  Piekrītot iznīcināt LVL, NA savu politisko kapitālu ir izsmēlusi un saskaņā ar DP plāniem Cilinskim vienam no NA, lai visa uzmanība tiktu koncentrēta uz Cilinski un NA, ir 16. martā jāiet pie pieminekļa, ticamības labad jāzaudē ministra amats, kas jau ir atņemts !!!, lai latvieši turpmāk balsotu par NA, kas DP interesēs vada latviski nacionāli domājošo tautas vairākumu.

 5. Patriekt tanti un superpensi.

 6. Atgriežas komunistu laiki! Cilvēku represē viņa pārliecības dēļ, lai gan Satversmes 99. pants garantē
  pārliecības brīvību, 100. pants garantē tiesības brīvi paust savus uzskatus, bet 103. pants garantē un aizsargā gājienu un piketu brīvību. Straujumai liekas, ka SATVERSMI un ES cilvēka PAMATTIESīBU HARTU var vienkārši ignorēt, izdodot šādu prettiesisku lēmumu. Bez tam šādam MK lēmumam, kā zemākam juridiskam aktam salīdzinot ar LR Satversmi nemaz nav juridiska spēka, jo tas ir pretrunā ar Satversmi.

 7. straujuma= komuniste, jo viņa jau krievu laikos strādāja lauksaimniecības ministrijā un tajos laikos pat sētniekam ministrijā bija jābūt KP biedram

 8. Kā var atbrīvot, ja Cilinskis vēl neko nev izdarījis!?
  Varbūt viņam 16. martā sāpēs vēders? Vai vienkārši aizgulēsies?
  Šī bailīgo bijušo komjauniešu valdība ir mazliet nenopietna…

 9. Atbrīvot no amata vajadzētu kā Straujumu tā arī Bērziņu.

 10. Ar šādiem pārsteidzīgiem un nepārdomātiem lēmumiem Straujuma pazemo sevi un mūs.Kā var sodīt cilvēku par to ,ka viņš domā…un domā pareizi.

 11. Es par Vienotību nebalsošu!

  • …es NEKAD NĒESMU BALSOJUSI par ”vienotību” un patreiz ”vienotība” parakstīs arī ”vienotības”..aitlaišanu!!

 12. By Associated Press Atbildēt

  A government spokesman says Latvia’s environment minister will be fired after he insisted on participating in annual commemorations of Latvian soldiers who fought in Nazi units during World War II.
  Einars Cilinskis, of the right-wing National Alliance, announced Friday that he would attend Sunday’s events in Riga, ignoring warnings from Prime Minister Laimdota Straujuma.
  The prime minister’s spokesman, Andis Blinds, told AP that Straujuma must therefore dismiss Cilinskis, the minister of environmental protection and regional development.
  Straujuma had called on Cabinet ministers to stay away from the March 16 events, which are expected to prompt counter-protests from members of Latvia’s Russian-speaking minority.
  Many Latvians consider the Waffen SS veterans as heroes.

 13. Luuk IIstens stalina rezhiims tikai latviskaa izpildiijumaa-nogreekojies, neesi ar mums —uz lubjanku!!!bet ir veel TAUTA, kas straujumas k-dzei liks atcereeties,….

 14. Kaut ko dumjāku grūti iedomāties no valdības puses. Vai tiešām krievu karaspēks jau ievests Latvijā. tikai mums nesaka.

 15. un Straujuma rakstīs; “” Vo imja Rosii ,osvoboždaju nacionaļista Ciļinskisa ot dolžnosti miņistra iskonno ruskoi Latvii”

 16. Pietiek. com. jau vakar izlasiju kas nosaka Latvijas valdības darbību. Bērziņs un straujuma ir tikai divi ielikteņi (āksti), kuri akli izpilda “Saimnieka” prasības.

 17. Vai tā rīkojas nacionālas valsts valdība? Atbildēt

  Nē! Tā nav Latvijas valdība, bet gan bezmugurkaulains impēriju kājslauķis.

 18. Vai rīikojumu par Ušakova atbrīvošanu no Rīgas mēra amata, ja tas piedalīsies 9.maija pasākumos, svinot Latvijas otrreizējo padomju okupāciju, Straujuma arī parakstīs?

 19. Līdz ar to Straujuma parakstīs spriedumu Vienotībai. Pārvilks treknu svītru arī daudzu Vienotības kandidātu sapņiem par Eiropas Parlamentu. Tāds būs sausais atlikums Straujumas cīņai ar ”fašisma atdzimšanu Latvijā”.

 20. Lai būtu, ja Latvijas pilsoņi arī pie vēlēšanu urnām atcerētos tos, kuri ir tiešām lojāli Tēvzemei Latvijai. Lai veicas cien. Cilinska k-gam!!! Paldies, ka esat bez pazemības kupra!!!

  • Paldies, Eināram Cilinskim par nostāju, cik žēl, ka Straujuma maina partiju, lai tiktu ministra amatā. Tika nodoti ZZS partijas ideāli. Nebūs vairs nekāda atbalsta Vienotībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+