Foto – Shutterstock

Vai ilgu mēnešreižu dēļ lietot dzelzi saturošus preparātus? 0

Man ir ilgas mēnešreizes, vismaz nedēļu. Ja nav īpašu veselības traucējumu, vai vēlams lietot dzelzi saturošus preparātus? IVETA RĒZEKNĒ

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Ginekoloģe Vēsma Kažociņa skaidro, ka normālas mēnešreizes tiešām ilgst līdz septiņām dienām. Galvenais ir nevis dienu skaits, bet gan kopējais asiņu zudums, kas varētu būt dzelzs deficīta iemesls. Par to, vai organisms kompensē asiņu zudumu, liecina galvenokārt hemoglobīna un feritīna līmenis asinīs.

Ja nav veiktas asinsanalīzes, kas apliecina tādu nepieciešamību, dzelzs preparātus nevajadzētu lietot, jo tie sagādās lieku slodzi aknām. Turklāt dzelzs organismā var uzkrāties, izraisot kuņģa kairinājumu un aizcietējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ir liela asiņošana un netiek plānots mazulis, iespējams, vajag lietot hormonālās kontracepcijas spirāli vai kombinētos orālos kontracepcijas līdzekļus, kas mazinās mēnešreizes. Savukārt parastā pretapaugļošanās spirāle var menstruācijas pagarināt un pastiprināt.

Par pieļaujamo normu uzskata ne vairāk kā 80 mililitru asiņu zudumu viena menstruālā cikla laikā. Ginekoloģisko veselību ieteicams pārbaudīt, ja izdalījumos ir kunkuļi un recekļi. Menstruālajām asinīm nevajadzētu sarecēt un būt ar audu gabaliņiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.