Latvijā
Novados

Tukumā Ļeņina pieminekļa kapsulā atrasts vēstījums 11

Pionieri pie Ļeņina pieminekļa. Foto – Tukuma pilsētas vēstures muzejs

Šodien, atverot Tukuma Ļeņina pieminekļa kapsulu, tajā atrasts liels daudzums periodisko izdevumu, vēstījums nākamajām paaudzēm, kā arī informācija par padomju varas Tukuma rajonā paveikto, informēja muzeja “Pils tornis” vadītāja Loana Šulca.

Kapsulā atradies laikraksts “Cīņa”, 20 eksemplāri Tukuma rajona laikraksta “Komunisma Rīts” un žurnāls “Zvaigzne”, kas datēts ar 1967.gada 20.oktobri. Tāpat kapsulā savulaik ielikts vēstījums nākamajām paaudzēm un apkopojums par to, kas paveikts Tukumu rajonā – statistika par izbūvētajiem dzīvokļiem, skolām, ražotnēm un citiem rezultātiem Tukuma pusē.

Šulca skaidroja, ka visi dokumenti bija ievietoti stikla burkā un metāla kastē, kuru atmetināt nebija viegli. Visi materiāli saglabājušies labā stāvoklī un vismaz līdz gada beigām būs apskatāmi muzejā.

Pēc pieminekļa novākšanas kapsula atradusies muzejā, tāpat kā plāksne, uz kuras norādīts, ka kapsula jāatver 2017.gadā.

Jau vēstīts, ka šodien Tukuma muzejā “Pils tornis” notika Ļeņina pieminekļa kapsulas atvēršana. Ļeņina piemineklis tagadējā Brīvības laukumā Tukumā uzstādīts 1955.gada novembrī, bet 1990.gada 29.maijā Tukums kļuva par pirmo vietu Latvijā, kur Ļeņina piemineklis tika novākts.

Kapsula Ļeņina pieminekļa pakājē tika iemūrēta 1967.gada 3.novembrī, Lielās oktobra sociālistiskās revolūcijas 50.gadadienā.

LA.lv