Foto – Shutterstock.com

Vai esmu inficējusies ar ģenitāliju herpi, pati nezinot? 1

“Man ir jautājums saistībā ar herpes vīrusu. Šobrīd esmu Anglijā, kur ārstu konsultāciju nav iespējams saņemt, taču uztraucos, vai tas tomēr nav herpes vīruss. Vai ar to vispār ir iespējams saslimt, ja man nekad nav bijis anālais sekss?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Atbild VC4 un Capital Clinic Riga ginekoloģe Inta Dinsberga: “Attālināti sniegt atbildi, vai jums ir herpes vīrusa infekcija vai kairinājumam ir cits iemesls, nav iespējams. Jums vislabāk būtu doties pie proktologa vai pie ģimenes ārsta, kas, izvērtētu situāciju, nepieciešamības gadījumā nozīmētu analīzes, izmeklējumus, un tad ieteiktu optimālāko ārstēšanu.

Ja tādas iespējas patiešām nav, tad ieteiktu Jums kumelīšu vannītes, kā arī palietot kādu dziedējošu ziedi, piemēram, Bepanthen, tas par ļaunu noteikti nebūs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildot uz jautājumu par herpes vīrusa izplatību: Herpes – simplex vīrusi iedalās 2 tipos: HSV – 1 un HSV – 2.

HSV – 1 galvenokārt izraisa to, ko tautā dēvē par aukstumpumpām, ar ko var inficēties tiešā kontaktā, piemēram, skūpstoties vai dzerot no viena trauka. Šīs aukstumpumpas var parādīties ne tikai lūpu-mutes rajonā, bet arī, piemēram, uz deguna, ausu ļipiņām u.c.

Inficēšanās ar HSV – 2 (izraisa pārsvarā ģenitāliju herpes – jēlumus ģenitāliju un ānusa apvidū, kas var arī pārcelties uz muti) notiek intīmo un dzimumkontaktu ceļā – vaginālā, orālā, anālā seksa laikā ar inficētu partneri.

Visbiežāk inficēšanās notiek slimības neaktīvājā periodā, un cilvēks nemaz to nepamana. Daudz izteiktāki un nepatīkamāki simptomi ir tad, ja cilvēks inficējas no kāda, kam herpes vīrusa infekcija ir uzliesmojuma fāzē. Tāpēc akūtos lūpu un ģenitāliju herpes gadījumos īpaša uzmanība jāpievērš higiēnai, īpaši tāpēc, ka herpes vīruss no lūpām pārāk viegli var tikt pārnests uz ģenitālijām un otrādi.

Ģenitāliju herpes gadījumā HSV “dzīvo” nervu šūnās, krustu rajona ganglijā. No turienes tas vienmēr var aktivizēties un izraisīt ģenitāliju herpi. Visbiežākie iemesli, kādēļ vīruss “atdzīvojas”, ir novājināta imunitāte, dažādas slimības, saaukstēšanās, alerģijas, hormonālās svārstības, stress.

Ja cilvēks vienreiz ir inficējies ar herpes- simplex vīrusu (HSV), to iznīcināt ir faktiski neiespējami, bet tas var noturēties neaktīvā stāvoklī nervu šūnās, kamēr netiek novājināta organisma imūnsistēma.

Reklāma
Reklāma

Terapijas, kas iznīcinātu herpes vīrusu, nav, tādēļ var ārstēt tikai slimības simptomus. Visierastākās ir aptiekās nopērkamās cinku saturošas ziedes. Smagākos gadījumos ārsti var nozīmēt pretvīrusu medikamentus vīrusu vairošanās kavēšanai. Ārsts var nozīmēt arī fitopreperātus ar pretvīrusu iedarbību.

Herpes vīrusi iet bojā augstā temperatūrā, kā arī spirta, ētera un ultravioleto staru iedarbības rezultātā, tādēļ slimības laika saīsināšanai un simptomu atvieglošanai var izmantot arī, piemēram, spirtu saturošus dabas preperātus.”