×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Vēnas ārstē arī… saldējot

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kas jāņem vērā, izvēloties vēnu operāciju ar krioķirurģijas metodi?” 
LIGITA B. KULDĪGAS NOVADĀ

Vēnas var ne tikai izoperēt ar skalpeli, kā to dara kopš seniem laikiem, un likvidēt ar lāzeru, tvaiku, biolīmi vai skleroterapiju, bet arī saldēt. Kā stāsta ķirurģe, fleboloģe Liāna Miķelsone, tā sauktajai franču saldēšanas metodei jeb krioterapijai ir būtiska priekšrocība – varikoze pēc tam nemēdz atkārtoties. Tiesa, tai piemīt arī trūkums – nav iespējams gūt tik labu kosmētisku rezultātu kā ar lāzeru.

Saldēšanā izmanto speciālas atšķirīga diametra zondes, ar kurām uzreiz var likvidēt dažādu lielumu vēnas. Slimajos asinsvados ievada zondes, pa kurām plūst gāze. Tā piesaldē vēnas pie zondēm, ko ķirurgs pēc tam saudzīgi izvelk laukā.

Operāciju veic ar spinālo anestēziju, pēc tās darbības beigām pacients var sākt staigāt un tiek izrakstīts no dienas stacionāra. Pēc tam mēnesi (līdz pusotram) ieteicams nēsāt kompresijas zeķes, lai gūtu labāku kosmētisku rezultātu, jo izoperēto vēnu trūkuma kompensācijai ar laiku var veidoties jauni sīkie asinsvadi. Pēc desmit dienām ķirurgs izņem diegus, un cilvēks pamazām var atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Uzreiz gan nedrīkst fiziski smagi strādāt, slodze jāpalielina pakāpeniski. Aptuveni pēc mēneša vairs nav īpašu ierobežojumu, tomēr, ja paredzēta smagāka slodze, jau no rīta vēlams uzvilkt kompresijas zeķes.

Atkarībā no slimības stadijas pēc operācijas paliek 0,5–1 cm lielas rētas, kas redzamas aptuveni gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+