Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Divu bērnu māte paliek ar “piecīti” ABLV bankas krīzes dēļ6

Ekrānuzņēmums

Glābjot banku “ABLV Bank”, kas tiek vainota naudas atmazgāšanā un citās nelikumībās, banku uzraugi aptur visu klientu maksājumus, lai apstādinātu masveidīgu naudas izņemšanu no bankas. Šāds kredītiestādes glābšanas risinājums nodara skādi ģimenei ar vairākiem bērniem, jo tai iesaldēti vienīgie iztikas līdzekļi, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Centieni izglābt banku, apturot klientu maksājumus, radījuši pamatīgas problēmas Marikai – divu bērnu mammai, kurai bankas “ABLV” kontā ir vienīgie iztikas līdzekļi. Kā stāsta sieviete, naudas “iesaldēšana” sarežģījusi viņas un bērnu dzīvi, kas jau ilgstoši slimo. Marika šobrīd atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, savukārt tā saukto “bērnu naudu” ieskaita nu jau likvidēajamās bankas kontā.

Marikai “ABLV Bank” kontā esot visa nauda. Marika stāsta: “Es nevaru bērniem nopirkt medikamentus! Kurš par to visu atbildēs? Man ir pēdējais “piecītis” kabatā, bet arī tā vairs nebūs. Šobrīd atbildīgie domā tikai par bankas interesēm, bet aizmirst par reāliem, dzīviem cilvēkiem, kuriem vajag ēst, ārstēties, uzturēt savu dzīvību. Viņi nevar pateikt – “tev nebūs ēst nedēļu vai divas, kamēr mēs tiksim skaidrībā!”” Viņai noderētu kaut vai pāris desmiti eiro dienā.

Tikmēr Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas (FKTK) pārstāve Agnese Līcīte raidījumam “Bez Tabu” skaidro: “Tas nav mūsu lēmums, tas ir Eiropas Centrālās Bankas (ECB) lēmums. Cilvēkam jāspēj saorganizēt tā, lai tai izdzīvošanai pietiek. Es tiešām saprotu to situāciju, bet mēs šajā situācijā nekādi nevaram palīdzēt. Šīs bankas klientu profils tomēr nav “mazais noguldītājs.””

Divu bērnu māmiņa Marika piebilda, ka “bankas problēmas viņiem jārisina savā starpā, tas nedrīkst apdraudēt cilvēku veselību. Ir jānodrošina cilvēkiem kāds risinājums, piemēram, ka mēs varētu saņemt naudu limitētā veidā.”

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
52 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
31 minūtes