ASV apstiprinātas jaunas pēcdzemdību depresijas zāles. Vai māmiņām Eiropā arī būs iespēja tās lietot? 14

Pagājušajā mēnesī ASV varas iestādes apstiprināja jaunas pēcdzemdību depresijas tabletes, lai ārstētu mātēm visā pasaulē izplatītu problēmu. Lai gan eksperti brīdināja, ka tas nav brīnumains risinājums, tomēr tā ir jauna iespēja daudzām sievietēm, kuras pēc grūtniecības cīnās ar depresiju, vēsta “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Lasīt citas ziņas

Dati par jauno māšu garīgās veselības stāvokli pēc grūtniecības ir dramatiski: Apvienotajā Karalistē pašnāvības ir galvenais sieviešu nāves cēlonis pirmajā gadā pēc grūtniecības.

Izpratne par pēcdzemdību depresiju

Sievietes pēc bērna piedzimšanas piedzīvo garastāvokļa svārstības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja simptomi ilgst vairāk nekā divas nedēļas, tās var būt pēcdzemdību depresijas pazīmes. Simptomi svārstās no pastāvīgas skumju sajūtas un slikta garastāvokļa līdz biedējošām domām, piemēram, par nespēju parūpēties par bērnu.

Saskaņā ar Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības dienesta (NHS) datiem, pēcdzemdību depresija skar vairāk nekā vienu no 10 sievietēm. Pasaules mērogā aprēķinātais sieviešu skaits, kas cieš no pēcdzmedību depresijas, ir no 10 līdz 20%.

Kas ir Zurzuvae?

ASV varas iestādes augustā apstiprināja Sage Therapeutics izstrādātā Zurzuvae (zuranolona) lietošanu. Tās ir perorālas zāles, kas jālieto 14 dienas, lai ārstētu pēcdzemdību depresiju.

“Tā kā pēcdzemdību depresija var izjaukt mātes un zīdaiņa saikni, tā var atstāt sekas arī uz bērna fizisko un garīgo attīstību,” sacīja FDA Zāļu novērtēšanas un izpētes centra Psihiatrijas nodaļas direktore.

“Piekļuve iekšķīgi lietojamām zālēm ir iespēja daudzām no šīm sievietēm, kuras saskaras ar ekstremālām un dažreiz dzīvībai bīstamām sajūtām,” viņa piebilda.

Šīs zāles atšķiras no klasiskajiem antidepresantiem.

Kā ar māmiņām Eiropā?

Pašlaik galvenā uzmanība tiek pievērsta šo zāļu palaišanai ASV, Biogen, uzņēmums, kas sadarbojas ar Sage Therapeutics, lai izstrādātu Zurzuvae, pastāstīja “Euronews Next”.

Taču uzņēmums pēta iespējas zāles nogādāt pacientiem ārpus ASV, viņi piebilda.

Ir svarīgi nodrošināt daudznozaru ārstēšanu. Dažos gadījumos var pietikt ar terapiju. Parasti pēcdzemdību depresija tiek ārstēta ar antidepresantu un psihoterapijas kombināciju, tāpēc ir svarīgi pēc dzemdībām veikt pārbaudes arī mātēm, lai noteiktu, vai viņām nav pēcdzemdību depresijas.

2022. gada jūlijā Francija noteica, ka šīs pārbaudes ir obligātas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.