Bacardi kokteiļu konkursa Latvijas kārtas uzvarētāja Roberta Kalvāna videorecepte 0

Roberts Kalvāns, kurš ir iepriekšējā gada Bacardi Legacy Global Cocktail Competition pasaules finālists, atkārto savus panākumus un gūst pārliecinošu uzvaru prestižā konkursa Latvijas atlasē. Roberts kļuvis par vienu no pieciem bārmeņiem, kas Latviju pārstāvēs konkursa Baltijas finālā. Nacionālajā atlasē, kas noritēja 30.septembrī bārā “Cheers”, kopumā piedalījās 22 bārmeņi no visas Latvijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Kļūstot par Latvijā un arī pasaulē atzītu bārmeni, Roberts Kalvāns ir piepildījis savu sapni. Savu kokteiļu virtuoza karjeru viņš savulaik sācis ar tradicionālo ruma un kolas kokteiļu pasniegšanu. Taču, pateicoties neatlaidībai un ticībai izvirzītajam mērķim, Roberts ir kļuvis par vienu no labākajiem bārmeņiem visā valstī. To apliecina arī pagājušajā gadā izcīnītā iespēja startēt Bacardi Legacy Global Cocktail Competition pasaules finālā līdzās citiem pasaules līmeņa meistariem. Latvijas atlases izšķirošajā dienā Roberts konkursa žūriju uzņēma pats savā bārā “Cheers”, kurš Vecrīgā kļuvis par mājvietu Bacardi leģendai, vēsturei un arī pašam dzērienam.

Apvienojot spēkus, Roberta sapni atbalstīja arī BOOB radošā komanda, un kopā tika radīts video stāsts, kas atklāt talantīgā bārmeņa prasmes, degsmi un radošo garu. Video pirmizrāde notika Roberta uzstāšanās laikā konkursā, kāpinot intrigu par vakara galveno mākslasdarbu – kokteili Pablo, kuram vārds dots par godu dižajam 19.gs. spāņu gleznotājam Pablo Pikaso.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā tapusi Roberta unikālā kokteiļa recepte, stāsta video.

“Kokteiļu pagatavošana ir tikpat niansēts un radošs mākslas veids, kā jebkurš cits. Ja gleznotājiem tās ir otas un krāsas, tad prasmīgs bārmenis liek lietā īpaši atlasītas sastāvdaļas, ar prāta un roku veiklību tās savienojot meistardarbā, ko pasniedz dzēriena formā,” stāsta Roberts par savu dzīves aizraušanos.

“Vairs nav nedz noteikumu, nedz robežu. Gluži kā mākslinieks, bārmenis kokteili padara par daļu no sevis. Un kokteilis – tā ir māksla radīt sajūtas,” – tā Roberts.

Konkursa uzdevums bija pagatavot oriģinālu Bacardi ruma kokteiļu recepti, kas varētu kļūt par jauno klasiku visā pasaulē. Kokteiļa receptes pamatā jābūt Bacardi rumam. Pirmo piecu vietu ieguvēji startēs Baltijas finālā, kura čempions nākamajā gadā dosies uz Bacardi Legacy Global Cocktail Competition 2014 finālu Sidnejā. Konkursa Baltijas fināls noritēs 2015. gada februārī.

Konkurss visas dienas garumā noslēdzās ar dalībnieku svinīgo apbalvošanu un ziņu par to, ka konkursa vakarā 30.septembrī Latvijas Bārmeņu federācija ir oficiāli uzņemta Pasaules bārmeņu asociācijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.