Premjers nezināja, ka Latvijā pensionēšanās vecums jau šobrīd tiek pakāpeniski palielināts? Barču pārsteidzis Kariņa teiktais 128

“Pensionēšanās vecums Latvijā jau šobrīd tiek pakāpeniski palielināts,” tā par premjera Krišjāņa Kariņa pausto, ka Latvijā ir jādomā par pensionēšanās vecuma palielināšanu, TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas prezidente Aija Barča.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka pašreizējais pensionēšanās vecums ir 64 gadi seši mēneši, nākamajā gadā tas būs 64 gadi un deviņi mēneši, bet 2025. gadā 65 gadi, un pierādāmais darba stāžs – ne mazāk kā 20 gadi.

“Šī sistēma jau Latvijā pašreiz darbojas,” uzsvēra Barča, atgādinot, ka, piemēram, plašus protestus izraisījusī pensiju reforma Francijā paredz pensionēšanās vecumu celt no 62 līdz 64 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa atzīst, ka premjera teiktais par pensionēšanās vecuma celšanu federācijai bijis pārsteigums.

“Es pieļauju, ka Kariņa kungs, iespējams, tajā brīdī pat nezināja, ka mums jau pensijas vecums tiek paaugstināts,” Latvijas Pensionāru federācijas prezidente prātoja.

Jautāta, vai pensionēšanās vecuma celšana pēc 65 gadiem būtu kaut kas pavisam neapsverams, viņa sacīja, ka to, protams, var apsvērt, jo daudzi seniori saņem valsts vecuma pensiju un strādā, bet tas ir atkarīgs arī no tā, vai būs darba vietas.

Barča pastāsta, ka dažkārt pat pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kuriem ir 55-60 gadi, ir ļoti grūtu atrast darbu, tāpēc šis jautājums nav tik vienkāršs un būtu nopietni apsverams.

“Pārsteidzīgus lēmumus, domāju, ka nevajadzētu pieņemt,” Latvijas Pensionāru federācijas prezidente uzsvēra.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) valdības sēdē 6.aprīlī izteicās, ka Latvijā neizbēgami būs jādomā par pensijas vecuma celšanu. Premjers to pauda, diskutējot par valsts ekonomisko stāvokli un tā uzlabošanas iespējām pēc informatīvā ziņojuma par Latvijas Stabilitātes programmu 2023.-2026.gadam uzklausīšanas.

Vēlāk viņš skaidroja, ka pensionēšanās vecuma celšana nav šī Saeimas sasaukuma jautājums, taču pie tā nākotnē var nākties atgriezties, jo valstī arvien akūtāk trūkst darbaspēka.

Reklāma
Reklāma

Savukārt labklājības ministre Evika Siliņa (JV) Latvijas Radio norādīja, ka Latvijā aizvien turpinās jau iesāktā pensionēšanās vecuma celšana, kas 2025.gadā sasniegs 65 gadu vecumu, un jauna reforma pašlaik netiekot plānota.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.