Foto no IKEA arhīva

Remontu bērnistabā jātaisa tādu, lai pēc tam var skriet, lēkt, krāsot! Kuri materiāli izturīgāki? 0

Paaugstinātu slodzi ar skraidīšanu, lēkšanu, braukšanu ar mašīnītēm, krāsošanu un veidošanu laika gaitā izturēs ne visi apdares materiāli. Tāpēc, uzsākot bērnistabas remontu, svarīgi izvēlēties atbilstošus materiālus, kam neskādēs skrāpējumi, flomāsteri, steigā izliets kakao vai ievārījums…

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Grīda. Tai jābūt izturīgai un drošai. Segumam jāiztur palēcieni, skriešana, kūleņošana, bumbas sitieni u. c.

Korķis – vislabākais skaņas izolētājs, dabisks, silts materiāls, pa to var staigāt arī basām kājām, tomēr nav izturīgs pret traipiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Linolejs – iztur slodzi, slāpē skaņu, bet bērnistabā labāk izvēlēties šī materiāla dabisko variantu, nevis sintētisko, kas var izdalīt nelabvēlīgas vielas.

Lamināts – antistatisks, izturīgs materiāls, tomēr tas ir skaļš – kaimiņi nebūs sajūsmā. Ja lieto laminātu, vēlams parūpēties par pietiekamu izolācijas slāni zem tā.

Parkets vai parketa dēļi – dabisks, silts materiāls. Tomēr cietīs no skrāpējumiem, to arī sarežģītāk kopt.

Mīkstais segums – silts un kluss materiāls, tomēr grūtības sagādā kopšana – ja nav spēcīga putekļsūcēja ar mazgāšanas funkciju, šo klājumu labāk neizvēlēties, jo putekļi tajā uzkrājas vairāk nekā citos materiālos, turklāt arī traipi paliek tur, kur radušies.

Sienas. Apmestas, krāsotas sienas – visvienkāršākais un praktiskākais variants. Vislabāk izvēlēties krāsu uz ūdens bāzes – to varēs mazgāt ar ziepjūdeni, nevajadzēs pat pārkrāsot, ja bērns uz tās būs kaut ko uzzīmējis ar flomāster vai marķieri.

Tapetes – lai gan vinila tapetes ir ļoti izturīgas, tās nav sevišķi veselīgas bērniem. Labāk tomēr izvēlēties papīra tapetes, jo tās ir pilnīgi dabiskas, bet tām diemžēl ir īss kalpošanas mūžs – uz tām ātri sarodas traipi un skrāpējumi (trīs četrus gadus tās kalpos, bet pēc tam var izlīmēt citas, jo bērns jau būs paaudzies un viņam vienalga gribēsies kaut ko citu, atbilstošu savam vecumam). Traipus uz papīra tapetēm itin labi var nomaskēt ar dekoratīvajām uzlīmēm.

Reklāma
Reklāma

Apgaismojums. Griestu lampa – visieteicamākā ir plakana, plafonveida lampa pie griestiem ar vairākām spuldzēm, kas nodrošinās pietiekami spēcīgu apgaismojumu. Bērnistabā izdevīgs arī griestos iebūvēts apgaismojums, ko iespējams ieslēgt pa vairākām sekcijām.

Piekārtie gaismekļi ar nokareniem kupoliem nederēs – tie bieži cietīs no lidojošas bumbas, spilveniem u. tml.

Jāizvairās arī no stāvlampām un naktslampiņām ar trausliem kupoliem. Ieteicamākas ir naktslampas ar auduma vai plastmasas abažūru, stiprinātas pie sienas.

Mēbeles. Izturīgas kon­strukcijas plaukti, kumodes, krēsli un galdi. Ieteicams, lai mēbeļu stūri būtu nedaudz noapaļoti.

Skapi labāk izvēlēties iebūvētu – tas ir kompaktāks un atstāj vairāk brīvas vietas telpā.

Priekšroka dabiskiem materiāliem – masīvkokam, daudzslāņu parketam. Laminētās mēbeles ne vienmēr atbilst visām drošības prasībām – nereti tās izdala kaitīgas vielas (no materiāliem, kas izmantoti detaļu līmēšanai, pārklāšanai utt.). Vēlams pievērst uzmanību arī tam, cik izturīga ir mēbeļu furnitūra – vai durvis veras viegli, atvilktnes nesprūst utt.

Logu noformējums. Ieteicami plānie aizkari kombinācijā ar rullo žalūziju vai tikai žalūzija. Biezus, smagus aizkarus un bagātīgas drapērijas labāk pietaupīt citām telpām, jo bērnistabā nepieciešams daudz gaismas un saules, kā arī jauka ainava, kas paveras aiz loga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.