Foto: Evija Trifanova/ AP/ SCANPIX/ LETA

“Bērnu loma kovida apturēšanā būs ļoti liela, pirms gada mēs to nezinājām,” Zatlers par šī brīža lielāko problēmu 206

“Bērnu loma infekcijas procesa apturēšanā būs ļoti liela, to pirms gada mēs nezinājām,” RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP” atklāj Valdis Zatlers, Valsts prezidents (2007-2011).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Pērn tika uzskatīts, ka bērni pret Covid-19 ir daudz pasargātāki un viņu veselībai briesmas nedraud. “Domājām, ka viņi nepārnēsā šo slimību, neslimo, ja arī saslimst, tad bez simptomiem. Tagad gadu vēlāk mēs redzam, ka tā bija kļūdaina versija,” Zatlers teic.

Viņš skaidro, ka šobrīd plānošana, vai bērnus vakcinēt, kad vakcinēt un ar ko vakcinēt ir kļuvusi par lielāko problēmu. “Apmēram tikpat liela problēma, kā mums novembrī, decembrī bija vakcinācija,” bijušais prezidents salīdzina.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs ejam atkal iekšā nezināmajā un mums nav gatavu atbilžu.

Šis būs vēl sarežģītāks jautājums nekā vakcinācija, jo šis saistās ar ģimeni – ar ģimenes vēlmi kopā iziet sabiedrībā, nevis bērnus nošķirt un pašiem doties uz koncertu.

Tā mēs nedrīkstam darīt, mums ir ļoti jāpadomā par to, ka bērnu psihe ir ļoti trausla.

Viņi mācās savai lielajai dzīvei, kas vēl tālu priekšā, tieši no tā, kā pret viņiem izturās vecāki un valsts,” Zatlers uzskata.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.