Foto – Shutterstock

Dāvana sievai un iespējamais atsaukums. Īpašuma dāvinājuma ABC 1

Pamatjautājumi
Gribu noslēgt dāvinājuma līgumu ar sievu, lai viņa pēc tam varētu paņemt bankā kredītu. Kas man jāievēro? Kādi dāvinājumi vispār iespējami? Vai varēšu atteikties no dāvinājuma, ja vēlāk pārdomāšu? JĀNIS TALSU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Lasīt citas ziņas

Civillikuma 1912. pantā teikts, ka dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Dāvināt var katra rīcībspējīga persona, un arī dāvanu iegūt var katrs. Lai dāvinājums būtu spēkā, tas gan jādāvina, gan, kā teikts likumā, apdāvinātajam (viņa vietniekam, pilnvarotajai personai, likumiskajam pārstāvim, aizbildnim vai aizgādnim) ar pateicību jāpieņem.

Jāatceras, ka dāvināt var ne tikai īpašumu, bet arī lietu tiesības, prasījumu tiesību bezatlīdzības cesiju (nodošanu), apdāvinātā atsvabināšanu no pienākumiem pret dāvinātāju vai pret trešajām personām, atteikšanos no kādas tiesības apdāvinātajam par labu, kā arī dāvinātāja lietu bezmaksas pārziņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līgumu var noslēgt arī ar nosacījumu, bet tam jābūt tādam, par ko nevar droši zināt, vai tas notiks vai ne. Piemēram, persona, kurai paredzama smaga operācija slimnīcā, var noslēgt dāvinājuma līgumu ar nosacījumu, ka apdāvinātais saņems mantu tikai tādā gadījumā, ja operācijas laikā vai tūlīt pēc tās dāvinātājs nomirs. Būtiski, ka, noslēdzot šādu līgumu, precīzi jānorāda nosacījums, lai turpmāk nerastos domstarpības par tā spēkā esamību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.