Foto – Shutterstock

Dīgsti – uztura bagātinātāju vietā 0

Lai mundruma atgūšanai aptiekā nevajadzētu pirkt vitamīnus, tos var aizstāt ar mājās audzētiem dīgstiem.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

* Dīgsti ir ļoti vērtīgi un tos ir svarīgi iekļaut ēdienkartē, jo, pateicoties tiem, uzņemam A, B1, B2, B6, B12, C, D un E vitamīnus, tādas minerālvielas kā dzelzs, kālijs, magnijs, kalcijs, cinks, mangāns, varš, kā arī šķiedrvielas un aminoskābes. Šīs vielas palīdz normāli funkcionēt organismam, stāsta uztura speciāliste ANNA NIKOLAJEVA.

* Dīgstu uzturvērtība vairākas reizes pārsniedz izaugušu dārzeņu vai graudaugu uzturvērtību.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Ļaudis, kuri ikdienā lieto uztura bagātinātājus, tos var aizvietot ar dīgstiem. Asnu izdzīšanas laikā aktivizējas enzīmi, kas uzlabo gremošanas procesus. Dīgšanas posmā ievērojami palielinās bioloģiski aktīvo vielu, vitamīnu un minerālvielu daudzums un antioksidantu aktivitāte. Apēdot aptuveni 100 gramus diedzētu Ķīnas pupiņu, organisms uzņem gandrīz trešdaļu no dienā ieteicamās C vitamīna devas. Dīgstu iekļaušana uzturā var uzlabot sirds un asinsvadu sistēmas stāvokli, ka arī veicināt cilvēka garīgās spējas un stabilizēt nervu sistēmu.

* Mājas apstākļos var audzēt jebkuras sēklas – redīsu, rukolas, sinepju, kressalātu, krešu, saulespuķu, kāpostu, sīpolu, brokoļu u. c. No graudiem – kviešus, miežus, rudzus, auzas. No pākšaugiem – zirņus, lēcas.

* Svarīgi izvēlēties sēklas ar labu dīdzību. Ja tās drīz nesadīgs, var sākt bojāties. Labākā temperatūra diedzēšanai ir 20 līdz 25 grādi. Trauku ar dīgstiem nedrīkst novietot caurvējā.

* Arī mana ģimene dažkārt mājās audzē dīgstus, stāsta uztura speciāliste Anna. Pirmajam eksperimentam izvēlējāmies redīsu un zirņu sēklas, vēlāk arī kviešus. Vispirms sēklas (graudus, pākšaugus) jāsašķiro. Nevērtīgās vai bojātās neizmanto. Pēc tam tās noskalo un uz 5 līdz 10 stundām atstāj aukstā ūdenī, lai nobriest. Ūdeni nolej un traukam pāri novieto otru trauku, jo tumsā dīgšanas process norit ātrāk. Vēl ērtāk šim nolūkam ir izmantot speciālo audzēšanas kameru. Sēklas turpina turēt aizvērtā traukā vai kamerā, līdz tās sadīgst. Lai nodrošinātu mitrumu, vienu vai divas reizes dienā noskalo. No sēklu ievietošanas traukā līdz sadīgšanai atkarībā no izvēlētā auga šķirnes paiet divas līdz astoņas dienas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.