Foto: “Sadales tīkls”

No 2021. gada grib samazināt OIK 4

Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
VIDEO. Pensionāram izveidojusies sirdi sildoša draudzība ar lapsu, kuru viņš izārstēja no slimības
Lasīt citas ziņas

No 2021. gada līdzšinējo 22,68 eiro par megavatstundu (MWh) vietā obligātā iepirkuma komponente (OIK) varētu samazināties līdz 16,78 eiro par MWh jeb par 26%. Tādas izmaiņas iecerējusi veikt Ekonomikas ministrija (EM), paziņojis ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Lai plānu varētu finansiāli izpildīt, paredzēts izmantot “Latvenergo” izmaksātās dividendes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plānots, ka “Latvenergo” no 2020. gada peļņas valstij dividendēs izmaksās 74 miljonus eiro, no kuriem 31,5 miljonus eiro plānots novirzīt energoietilpīgo uzņēmumu un mazāk aizsargāto elektroenerģijas lietotāju atbalstam, 1,5 miljonus eiro iecerēts novirzīt valsts enerģētikas pētījumu programmai, bet 1,4 miljonus eiro pētījumam par valsts klimata plānā minēto enerģētikas sadaļu.

Savukārt atlikušo summu – nepilnus 40 miljonus eiro – EM vēlas novirzīt OIK samazināšanai par 26%.

E. Valantis aģentūrai LETA piebilda, ka vēl nav zināms, vai ar minēto summu pietiks, lai samazinātu OIK vēlamajā apjomā, bet netiek izslēgta iespēja nepieciešamos līdzekļus pārdalīt no citām budžeta programmām.

Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis “Latvijas Avīzei” sacīja, ka FM jau sniegusi savus sākotnējos komentārus EM priekšlikumam par nepieciešamajiem precizējumiem, labojumiem un papildinājumiem.

Konceptuāli FM nav pret plānotajām izmaiņām.

“Vēršu uzmanību, ka OIK apmēra izmaiņas un nepieciešamo resursu novirzīšana izmaiņu finansēšanai ir politisks lēmums, tādējādi par šiem jautājumiem lemj Ministru kabinets, balstoties uz Ekonomikas ministrijas iesniegtajiem priekšlikumiem.

Vienlaikus jāatzīmē, ka “Latvenergo” dividendes tradicionāli ir izmantotas obligātā iepirkuma komponentes apmēra ierobežošanai, jo uzņēmums pats ir labuma guvējs no obligātā iepirkuma sistēmas darbības.”

Šobrīd ministrijas priekšlikums atrodas saskaņošanas procesā. Tiklīdz starpministriju līmenī tas tiks saskaņots, to virzīs izskatīšanai Ministru kabinetā, kas attiecīgi lems par OIK samazināšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.