“Noskaņojums ļoti labs!” Šodien Pekinā ierodas pirmais Latvijas olimpiešu desants 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Pēc astoņām dienām Ķīnas galvaspilsētā Pekinā tiks atklātas XXIV ziemas olimpiskās spēles, kurās piedalīsies 57 Latvijas atlēti 11 sporta veidos. Pirmie divdesmit ceļā devās vakar, šorīt agrā rīta stundā sasniedzot galamērķi. Pirmajā Latvijas sportistu desantā bija kamaniņu braucēji, skeletonisti, distanču slēpotāji un viens šorttrekists. “Latvijas Avīze” pirms izlidošanas aprunājās ar trim mūsu sportistiem, kuriem Pekinā būs debijas spēles, tātad ļoti īpašas.

Pavadīti pirmie Latvijas sportisti uz Pekinas olimpiskajām spēlēm

Mērķē uz desmitnieku

CITI ŠOBRĪD LASA
Roberts Krūzbergs (no kreisās) kopā ar Kārli – brāli un treneri vienā personā, pirms došanās uz Pekinu.
Foto: Mikus Kļaviņš/LOK

“Noskaņojums ļoti labs. Šobrīd pats galvenais, ka Covid-19 testi ir negatīvi,” saka 20 gadus vecais ventspilnieks Roberts Krūzbergs. Viņš olimpiskajām spēlēm pēdējo gatavošanos aizvadīja Vācijā.

“Strādāju Drēzdenē kopā ar Vācijas un Polijas izlasēm. Bijām ap 30 sportistu liela komanda, kvalitatīvi treniņi, tāpēc sagatavojies esmu kārtīgi.” No viņa treniņu biedriem uz Pekinu dosies tikai poļi, bet vācieši neizpildīja vietējās atlases kritērijus.

Pekinā Roberts skries visas trīs distances – 500, 1000 un 1500 metrus.

“Vislabāk man iet 1000 metros, un tā būs man svarīgākā distance, taču arī 1500 metri sanāk. Līdz šim gadam īsākajā distancē gāja kā pa kalniem, bet šogad bija jūtams progress.

Galvenais, lai nav diskvalifikācijas, kritienu, vai kā tamlīdzīga.

Uzskatu, ja viss izdosies, kā plānots, tad iekļūšana “Top10″ ir iespējama, un tas ir mans mērķis,” stāsta Krūzbergs. Viņš šosezon jau viesojās Pekinā, kur rudenī notika pirmais Pasaules kausa posms.

“Startējām olimpiskajā arēnā, kur jau tad bija kvalitatīvs un ātrs ledus. Arī tad dzīvojām burbulī – tikai viesnīca un halle. Gribējām kādā vakarā ārā paskriet, taču mūs nelaida laukā no viesnīcas teritorijas. Protams, esot Ķīnā, ir jāpiedomā, ko un kā dari.

Interesanti, ka rudenī mums viesnīcā interneta vairāk nebija, kā bija. Nekas īsti negāja, ne “Youtube”, ne “Instagram”, tāpēc internetu tikpat kā neizmantojām. Vai nebija garlaicīgi? Mums jau ir sava rutīna – treniņš, atpakaļ viesnīcā, paēd un ej gulēt. Nākamajā dienā tas pats. Tagad gan paņemšu līdzi kādu grāmatu, ko palasīt brīvākā brīdī,” atklāja Krūz­bergs, piebilstot, ka ir fantastikas žanra cienītājs.

Reklāma
Reklāma

Bērnības talismani

Šā brīža labākajam Latvijas distanču slēpotājam Raimo Vīgantam Pekinā būs liela slodze, jo viņš plāno startēt visās distancēs, arī komandu sprintā un 50 km distancē.

“Pirms ceļa ir neliels satraukums, bet kopumā viss kārtībā. Pēdējā laikā trenējos dzimtajā Madonā. Palaimējās ar labiem un ziemīgiem laika apstākļiem, tāpēc trases bija ļoti labā kvalitātē. Uz olimpiskajām spēlēm dodos ar pārliecību, ka sagatavošanās posmā esmu paveicis maksimumu,” stāsta Vīgants, kurš nedēļu pirms izlidošanas devies paša izveidotā mini burbulī.

“Latvijā šobrīd slimo ļoti daudz cilvēku, tāpēc vēlējos līdz minimumam samazināt risku,” saka 21 gadu vecais slēpotājs, kurš vēl dienu pirms izlidošanas aizvadījis slēpošanas un skriešanas treniņus, kā arī kāpis velotrenažiera sedlos.

Raimo būs ļoti priecīgs, ja kādā no distancēm izdosies tikt starp 30 labākajiem, jo viņam tas būtu izcils rezultāts.

“Lielākās cerības lieku uz skiatlonu vai 50 km. Nebēdāšos, ja ieslēpošu arī “Top 40″,” par mērķiem saka Vīgants. Arī viņš ņēmis vērā ieteikumus, ka Ķīnā jābūt uzmanīgam ar sava viedokļa paušanu par lietām, kas neskar sportu.

“Mums ieteica piedomāt, ko darām savos telefonos un datoros, jo, visticamāk, kaut kādā veidā mūsu viedierīces tiks novērotas. Atgādināja, lai piedomājam, ko darām un runājam,” skaidro slēpotājs, kuram līdzi uz Pekinu būs arī kādas divas svarīgas lietiņas.

“Bērnībā uz sacensībām vienmēr ņēmu līdzi mazu haizivi un ēzelīti. Par viņiem pēdējos gados biju nedaudz piemirsis, bet tētis atgādināja, ka viņi atrodas manā medaļu atvilktnē. Nolēmu, ka šoreiz abi jāpaņem līdzi, lai nes veiksmi. Kad devos prom, vecāki bija lepni, bet nedaudz skumīgi, jo pēc olimpiskajām spēlēm es uzreiz pa taisno došos uz Norvēģiju, kur notiks pasaules čempionāts U–23 vecuma grupā. Mājās atgriezīšos pēc vairāk nekā mēneša,” februāra plānus ieskicēja Vīgants.

Trase kā drakons

Arī 21 gadu vecais siguldietis Mārtiņš Bots šosezon jau ir viesojies Ķīnā, kur rudenī tika aizvadīta treniņnometne un sezonas pirmais Pasaules kausa posms. Viņš ar pārinieku Robertu Plūmi uz Pekinu devās labā noskaņojumā, jo vien pirms dažām dienām tika izcīnītas divas medaļas Eiropas čempionātā – zelts stafetē un bronza divniekos.

“Sanktmoricā izdevās trīs labi braucieni, izdarījām visu tuvu maksimumam. Mums tā trase patīk, gūstam labas sajūtas,” gandarīts ir Bots, kurš pērn Šveices kūrortā ar Plūmi izcīnīja tobrīd sensacionālu uzvaru.

“Ar Robertu uz Pekinu braucam ar visaugstākajiem mērķiem. Uz vietas svarīgi būs pēc iespējas ātrāk apgūt trasi, jo, salīdzinot ar rudeni, noteikti būs kādas izmaiņas. Galvenais mērķis – divi stabili un ātri braucieni. Ja izdosies, būs arī rezultāts,” uzskata kamaniņu braucējs.

Pirms došanās tālajā ceļā uztraukuma nav bijis. “Ceļošanas ziņā tāds rutīnas brauciens, sakrāmē visu nepieciešamo koferos un dodies. Paldies dievam, testi negatīvi. Pirmajā reizē esot Ķīnā, nekas īpaši nepārsteidza, lai gan mēs jau neko neredzējām – viesnīca, autobuss un trase.

Vienīgais, ko varu teikt, ap Jaņcjiņas trasi ir ļoti skaisti dabasskati.

Trase arī iespaidīga, no augšas izskatās kā drakons, startā milzīgi plašumi, labs apgaismojums,” gaidāmos sacensību apstākļus ieskicēja Bots.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.