Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli 87

Informatīvajā telpā ir pieejami materiāli, kur jau pirms vairāk nekā 10 gadiem valdības pārstāvji un Saeimas deputāti solīja, ka Latgalē tiks stiprināta un aizsargāta informatīvā telpa. Tas esot nepieciešams, lai pasargātu iedzīvotājus no dezinformācijas un veicinātu vienotu sabiedrības nostāju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Valdības pārstāvji mainās, taču vel aizvien lielāka daļa Latgales iedzīvotāju izvēlas plašsaziņas līdzekļus patērēt krievu valodā.

TV24 devās uz Sileni, ciemu, kas atrodas Baltkrievijas pierobežā, lai noskaidrotu, kādus televīzijas kanālus un radio tur uztver virszemes apraidē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latgales informatīvās telpas stiprināšana ir cieši saistīta ar mūsu valsts drošības aspektiem, šādu un līdzīgus paziņojumus valdošie politiķi Latvijā izplatījuši jau vairākus gadu desmitus. Tomēr kas ir darīts praktiski? Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latgales medijiem piešķirta nauda ziņu un analītisko raidījumu satura veidošanai, tāpat atvēlēti līdzekļi sabiedrisko mediju kātbūtnes paplašināšanai pierobežā. TV24 devās uz pierobežu, lai noskaidrotu klātienē, kāda šobrīd ir reāla situācija.

TV24 viesojās Silenē, kur vaicājām vietējiem iedzīvotājiem par to, kādus televīzijas kanālus viņu mājsaimniecibās uztver Virszemes apraide.

Ciems Silene atrodas tikai nepilnus 7 kilometrus no Baltkrievijas robežas. 2021. gadā tur reģistrēti 516 iedzīvotāju. TV24 raidījums “Stopkadri” pārliecinājās, ka vairums vietējo ikdienā sarunājas krieviski. Viens no Silenes iedzīvotājiem stāstīja, ka pierobežā virszemes antenu var uztvert Baltkrievijas un Krievijas televīzijas kanālus. Kameras priekšā vīrietis runāt atteicās, bet savās mājās TV24 filmēšanas grupu ielaida. Vīrietis ieslēdza televizoru un demonstrēja, ko skatās ar virszemes antenu.

Izvēle jau nekāda plašā neesot, bet galveno – ziņas, raidījumus, filmas un seriālus redzēt varot. TV24 ievēroja, ka tie ir Baltkrievijas un Krievijas kanāli. Silenes iedzīvotāji stāstīja, ka var uztvert arī Latvijas televīziju kanālus.

Braucot no Silenes uz Daugavpili, TV24 pārliecinājās, ka mašīnā ļoti labi var uztvert Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un arī Ukrainas radiostacijas, arī Latvijas radiostacijas.

Valdība 2023. gadā apstiprināja “Konceptuālo ziņojumu par valsts stratēģisko komunikāciju un informatīvās telpas drošību 2023.–2027. gadam”. Mērķis ir tuvāko piecu gadu laikā stiprināt informatīvo telpu, mediju vidi, kā arī ir izvirzīti vairāki darbības pamatvirzieni. Šogad Valsts kancelejai būšot jāziņo par sasniegtajiem rezultātiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.