Foto – Fotolia

Ko cilvēks jūt, nomirstot desmit dažādos veidos 0

Noslīkšana

Foto – LETA

Autors – Māris Zariņš

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

Nāve iestājas dažādos veidos, taču katrā ziņā tās pamatu pamats ir skābekļa trūkums smadzenēs, un šajā aspektā praktiski ir vienalga, tieši kāda iemesla dēļ tas notiek. Ja ar jebkuru mehānismu pārtrauc apgādāt asinis ar skābekli un nodrošināt to pieplūdi smadzenēs, cilvēks zaudē samaņu vidēji aptuveni 10 sekunžu laikā, bet nāve var sekot dažu nākamo minūšu laikā. Tostarp sajūtas, nomirstot dažādos veidos, gan var atšķirties.

Parasti, saprotot, ka viņš zaudē cīņā ar ūdeni, cilvēku pārņem panika un sākas izmisīga ķepurošanās cerībā nokļūt virspusē. Šī stadija parasti ilgst vidēji no 20 līdz 60 sekundēm. Kad upuris sāk neglābjami grimt, viņš vēl maksimāli ilgi neizelpo – 30–90 sekundes. Pēc tā gaisa vietā seko noteikta daudzuma ūdens ieelpa, cilvēks sāk rīstīties un iekampj vēl vairāk ūdens. Tas plaušās bloķē gāzu apmaiņu smalkajos audos, kā dēļ iesākas pēkšņa patvaļīga rīkles muskulatūras saraušanās jeb reflekss, ko dēvē par laringospazmām. Rodas neizturama plēšanas un dedzināšanas sajūta krūtīs, pēc kā vienā mirklī iestājas miera sajūta, kas liecina par apziņas zaudēšanas sākumu skābekļa pieplūdes nepietiekamības dēļ, kas, visbeidzot, noved līdz sirds darbības pārtraukšanai un smadzeņu nāvei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.