Ekrānuzņēmums no “maps.google.lv”

Pagātnes kartēšana, avāriju rekonstruēšana ar droniem un “dīvainās kartes” – konferencē jauno tehnoloģiju sasaistei ar ģeogrāfiju 0

Jau 6. martā Rīgā notiks Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference – ietekmīgākais notikums Baltijas valstīs, kas ir veltīts jauno tehnoloģiju sasaistei ar kartogrāfiju un ģeogrāfiju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Šī gada konferences centrālā tēma – kā ģeotelpisku risinājumu ieviešana organizāciju informācijas vadības sistēmās kāpina darba ražīgumu un efektivitāti.

Līdzšinējā Latvijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konference šogad pārtop par Baltijas ģeotelpiskās informācijas tehnoloģiju konferenci (BĢITK), kļūstot par ietekmīgāko šāda veida notikumu Baltijas valstīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paredzams, ka konferenci apmeklēs vairāk nekā 500 dalībnieku gan no Baltijas, gan citām Eiropas valstīm. BĢITK ietvaros notiks arī “State of the Map Baltics 2020” (“SotM Baltics 2020”), kas ir kā konference konferencē – īpaša “OpenStreetMap” (OSM) aktualitātēm veltīta skatuve.

Ģeotelpiskās informācijas tehnoloģijas (ĢIT) ir vārdu salikums, kas šodien, visticamāk, ir saprotams vien jomas profesionāļiem, lai gan ĢIT jau ilgāku laiku ir sastopamas mums visapkārt un katrs no mums tās lieto ikdienā.

Populāru lietotņu piemēri, kas nav iedomājamas bez telpā un laikā iegūtiem datiem un to vizualizēšanas. Individuāli lietotāji jau ilgāku laiku lieto “Google Maps”, “maps.me”, “PokemonGO”, “Geocaching”, “Bolt”, “Trafi” u.c.

Arī lielie uzņēmumi, kā “Latvenergo”, “Latvijas valsts meži”, “Lauku atbalsta dienests”, “Sadales tīkli”, “Valsts mežu dienests”, šobrīd iegulda līdzekļus informācijas sistēmu “ģeotelpiskošanā”, lai atvieglotu gan uzņēmuma darbības plānošanu, gan darbinieku ikdienas darbu, tādējādi kāpinot darba ražīgumu un palīdzot izvairīties no kļūdainiem lēmumiem un liekas rosības. Tādēļ konferencē visplašāk pārstāvētas būs prezentācijas, kas veltītas praktiskam biznesam un biznesa informācijas sistēmu pilnveidošanai.

Vienlaikus tiks atspoguļotas arī tēmas, kas saistītas ar pārmaiņām tuvākā un tālākā nākotnē:

Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) un inovatīvu kosmosa pakalpojumu attīstība;

pagātnes kartēšana ar vēsturiskām fotogrāfijām un kultūrvēsturiskā mantojuma vietām;

atvērti dati vai kodi un to koplietošana kā pamats veiksmīgai sabiedrības attīstībai;

Reklāma
Reklāma

blīvi apdzīvotas teritorijas kā alternatīva pastāvošajām administratīvajām teritorijām;

pilsētplānošana un pilsētas modelis;

satiksmes negadījumu rekonstrukcija, izmantojot dronus, kameras un skenerus;

attālā izpēte mežu ugunsgrēku novēršanā;

ģeoinformātikas zinību loma mūsdienās;

“dīvainās kartes” un “nepieradināti” ģeotelpisku datu pasniegšanas veidi utt.

Konferenci organizē pārstāvji no katras Baltijas valsts – Igaunijas Ģeoinformātikas biedrība, Latvijas ĢIS biedrība, Lietuvas Kartogrāfijas biedrība – un “State of the Map Baltics 2020”, kas ir kā konference konferencē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.