Ekrānšāviņš no Telegram

Krievijā strauji pieaudzis pensionāru skaits. Tam ir kāds iemesls, pie kā vainīga pati valsts politika 44

Četru Ukrainas reģionu aneksija izraisījusi pensiju reformas “sasniegumu” apvērsumu Krievijā: 2023. un 2024. gadā Krievijas pensionāru skaits pieaugs par 1,67 miljoniem cilvēku un faktiski atgriezīsies 2019. gada līmenī, kad varas iestādes paaugstināja pensionēšanās vecumu.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Tas izriet no prognozes, kas ietverta Krievijas Sociālā fonda (SFR) budžeta projektā 2024. gadam un 2025. un 2026. gada plānošanas periodam, raksta RBC.

Saskaņā ar grafiku pakāpeniskai pensionēšanās vecuma paaugstināšanai 2023. gadā Krievijā pensijā neiet ne vīrieši, ne sievietes.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pensionāru skaita pieaugums notiek anektēto Ukrainas Hersonas, Zaporižjes, Doņeckas un Lughnskas apgabalu pilsoņu reģistrācijas dēļ, skaidroja Darba ministrija.

“Šajos apgabalos ir liels vecāka gadagājuma cilvēku skaits.

Ukrainā pensionēšanās vecums netika palielināts: sievietes pensionējās 55 gadu vecumā, bet vīrieši 60 gadu vecumā. Viņiem nākamgad sāksies Krievijas pensiju reformas pārejas periods,”

stāsta Krievijas pārstāvis Aleksandrs Safonovs.

Pensionāru skaita pieaugums noved Krieviju pie pensiju sistēmas slodzes palielināšanās, jo tam nav pievienots attiecīgs darbinieku skaita pieaugums, norāda Pensiju sistēmu un aktuālo pētījumu pētnieks Viktors Ļašoks. Pēc viņa teiktā,

pievienotajos reģionos ir mazs strādājošo iedzīvotāju skaits un vēl mazāka ekonomika. “Tas ir, no pensiju nodrošinājuma viedokļa šie reģioni tiks subsidēti,” secināja eksperts.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.