Latvija un Igaunija celulozes projektam par mazām 0

Kaut arī situācija papīrmalkas tirgū Latvijai un Igaunijai patlaban nav labvēlīga, kopīgas celulozes rūpnīcas celšana neatmaksātos, intervijā teica Igaunijas valsts meža apsaimniekotāja “Valsts meža centrs” (RMK) vadītājs Aigars Kallass, kurš Rīgā bija ieradies uz pirmo starptautisko konferenci par investīcijām mežu nozarē Baltijas jūras reģionā “Invest in forest”.

Reklāma
Reklāma

 

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Lasīt citas ziņas

“Igaunijā ir divas papīra ražotnes, taču tās noteikti nav salīdzināmas ar Skandināvijas spēlētājiem. Pat saliekot abas valstis kopā, jauda nopietnai konkurencei celulozes tirgū būtu par mazu. Tiesa, ja valstis būtu lielākas, šāda sadarbība būtu tikai apsveicama un ļoti atbalstāma,” skaidro Kallass.

Komentējot Latvijas kokrūpnieku satraukumu par Skandināvijas kompāniju politiku, kas Baltijas reģionu izmanto kā balansu savam papīrmalkas tirgum, Kallass norāda, ka šāda situācija valdot, kopš no Baltijas tika izvests pirmais papīrmalkas baļķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī prakse nav nekāds jaunums. Nenoliedzami, Baltija ir buferzona Skandināvijas papīrmalkas tirgum. Jāatzīst, Igaunija nav bijusi ļoti sekmīga, cīnoties ar to,” piebilst Kallass.

Pēc viņa teiktā, lielāko daļu RMK pārdotās papīrmalkas veido eksports. Zāģbaļķi, malka un mežizstrādes pārpalikumi paliek Igaunijā. Kopējais RMK izvedums ir aptuveni 20%.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.