Kultūra
Mūzika un deja

“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivālu0

Foto: publicitātes

“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivāla koncertiem, kas notiks 16. jūlijā Rīgā un 18. jūlijā Rundālē.

Koncertos skanēs renesanses un baroka laikmetu mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu, ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kas spēlēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā, kā arī ar spožo solisti, Lielās mūzikas balvas 2017 laureāti – vijolnieci Kristīni Balanas.

Senās mūzikas festivālu 16. jūlijā Rīgas Domā ieskandinās Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā un Rīgas Doma galvenais ērģelnieks Aigars Reinis, kurš šogad kļuva par Lielās mūzikas balvas 2019 laureātu. Koncertā “Baroka un renesanses meistardarbi” uzmanība tiks vērsta uz vācu baroka dižgara Johana Sebastiana Baha un renesanses lielmeistaru Žoskēna Deprē un Tomasa Luisa de Viktorijas skaņumākslu. Koncerta sākums pl. 21.00, to varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuru vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs – Jānis Šipkēvics.

Kaspars Putniņš stāsta: “Visu trīs autoru mūzika pieder pie Eiropas civilizācijas augstākajiem sasniegumiem. Šī mūzika ir tapusi laikos, kad cilvēku dzīvēs bija vēl daudz vairāk apdraudējumu un nedrošības kā šobrīd, šajā dīvainajā gadā. Iespējams, ka tieši dzīvības trausluma un cilvēka ievainojamības apziņa ir tā, kas ļāvusi tās autoriem sarakstīt darbus, kuru skaistums un dziļums ir dziedējošs.”

Konncertā dzirdēsim Johana Sebastiana Baha moteti “Komm, Jesu, komm” (“Nāc, Jēzu, nāc”) un Svēto Trīsvienību slavinošo Prelūdiju un fūgu Mibemolmažorā. Līdzās vienai no slavenākajām 15. gadimta motetēm – Žoskēna Deprē gaismas cauraustajai “Ave Maria” Rīgas Domā skanēs ap 1603. gadu tapušais Tomasa Luisa de Viktorijas pārlaicīgais meistardarbs – mirušo ofīcijs “Missa pro defunctis”.

Koncertā bērniem muzikālās skaņās ievīsies H.K.Andersena pasaka “Īkstīte”. Festivāla koncertus varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuras vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs – Jānis Šipkēvics.

Senās mūzikas festivāla Rīgas koncerts “Baroka un renesanses meistardarbi” notiks 16.jūlijā pl. 21.00 Rīgas Domā. Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā atskaņos Johana Sebastiāna Baha, Tomasa Luisa de Viktorija un Žoskēna de Prē kompozīcijas. Rīgas Doma ērģeļu stabules būs ērģeļu virtuoza, Lielās mūzikas balvas 2019 laureāta – Aigara Reiņa pārziņā.

18.jūlijā Rundāles pilī bērnus gaidīs H.K.Andersena pazīstamās pasakas “Īkstīte” varoņi, kuri krāšņos kostīmos tērpti, pasakas vēstījumu izdziedās un izdejos Marka Antuāna Šarpantjē mūzikas pavadībā.

Muzikālajā iestudējumā piedalīsies solisti – Marlēna Keine, Evija Martinsone, Mihails Čuļpajevs, Kārlis Rūtentāls; vokālā grupa “Abaronin Ensemble”; instrumentālās mūzikas ansamblis Lāsmas Melderes-Šestakovas vadībā; NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Koncerts notiks Baltajā zālē pl. 13.00.

Saistītie raksti

Savukārt pl. 22.00 Rundāles pils Baltajā zālē tradicionāli Senās mūzikas festivālu noslēgs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē, tādejādi “Gadalaiki” droši dēvējams par vienu no vispopulārākajiem klasiskās mūzikas opusiem.

Gadalaiku noskaņas izbaudīsim Sinfonietta Rīga, diriģenta Andra Veismaņa un temperamentīgās mūziķes, kuras vijolspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs – Kristīnes Balanas izpildījumā. Koncerta ieskaņā skanēs Kristofa Vilibalda Gluka, Žana Filipa Ramo, Georga Filipa Tēlemaņa skaņdarbi.

Senās mūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī ineternetā: bilesuparadize.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
21 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Levits aicina izmeklēt Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu procesu
37 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 1
1 stunda