Foto: publicitātes

“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivālu 0

“Latvijas Koncerti” aicina uz Senās mūzikas festivāla koncertiem, kas notiks 16. jūlijā Rīgā un 18. jūlijā Rundālē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Koncertos skanēs renesanses un baroka laikmetu mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu, ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, kas spēlēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā, kā arī ar spožo solisti, Lielās mūzikas balvas 2017 laureāti – vijolnieci Kristīni Balanas.

Senās mūzikas festivālu 16. jūlijā Rīgas Domā ieskandinās Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā un Rīgas Doma galvenais ērģelnieks Aigars Reinis, kurš šogad kļuva par Lielās mūzikas balvas 2019 laureātu. Koncertā “Baroka un renesanses meistardarbi” uzmanība tiks vērsta uz vācu baroka dižgara Johana Sebastiana Baha un renesanses lielmeistaru Žoskēna Deprē un Tomasa Luisa de Viktorijas skaņumākslu. Koncerta sākums pl. 21.00, to varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuru vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs – Jānis Šipkēvics.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaspars Putniņš stāsta: “Visu trīs autoru mūzika pieder pie Eiropas civilizācijas augstākajiem sasniegumiem. Šī mūzika ir tapusi laikos, kad cilvēku dzīvēs bija vēl daudz vairāk apdraudējumu un nedrošības kā šobrīd, šajā dīvainajā gadā. Iespējams, ka tieši dzīvības trausluma un cilvēka ievainojamības apziņa ir tā, kas ļāvusi tās autoriem sarakstīt darbus, kuru skaistums un dziļums ir dziedējošs.”

Konncertā dzirdēsim Johana Sebastiana Baha moteti “Komm, Jesu, komm” (“Nāc, Jēzu, nāc”) un Svēto Trīsvienību slavinošo Prelūdiju un fūgu Mibemolmažorā. Līdzās vienai no slavenākajām 15. gadimta motetēm – Žoskēna Deprē gaismas cauraustajai “Ave Maria” Rīgas Domā skanēs ap 1603. gadu tapušais Tomasa Luisa de Viktorijas pārlaicīgais meistardarbs – mirušo ofīcijs “Missa pro defunctis”.

Koncertā bērniem muzikālās skaņās ievīsies H.K.Andersena pasaka “Īkstīte”. Festivāla koncertus varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuras vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs – Jānis Šipkēvics.

Senās mūzikas festivāla Rīgas koncerts “Baroka un renesanses meistardarbi” notiks 16.jūlijā pl. 21.00 Rīgas Domā. Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā atskaņos Johana Sebastiāna Baha, Tomasa Luisa de Viktorija un Žoskēna de Prē kompozīcijas. Rīgas Doma ērģeļu stabules būs ērģeļu virtuoza, Lielās mūzikas balvas 2019 laureāta – Aigara Reiņa pārziņā.

18.jūlijā Rundāles pilī bērnus gaidīs H.K.Andersena pazīstamās pasakas “Īkstīte” varoņi, kuri krāšņos kostīmos tērpti, pasakas vēstījumu izdziedās un izdejos Marka Antuāna Šarpantjē mūzikas pavadībā.

Muzikālajā iestudējumā piedalīsies solisti – Marlēna Keine, Evija Martinsone, Mihails Čuļpajevs, Kārlis Rūtentāls; vokālā grupa “Abaronin Ensemble”; instrumentālās mūzikas ansamblis Lāsmas Melderes-Šestakovas vadībā; NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Koncerts notiks Baltajā zālē pl. 13.00.

Reklāma
Reklāma

Savukārt pl. 22.00 Rundāles pils Baltajā zālē tradicionāli Senās mūzikas festivālu noslēgs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē, tādejādi “Gadalaiki” droši dēvējams par vienu no vispopulārākajiem klasiskās mūzikas opusiem.

Gadalaiku noskaņas izbaudīsim Sinfonietta Rīga, diriģenta Andra Veismaņa un temperamentīgās mūziķes, kuras vijolspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs – Kristīnes Balanas izpildījumā. Koncerta ieskaņā skanēs Kristofa Vilibalda Gluka, Žana Filipa Ramo, Georga Filipa Tēlemaņa skaņdarbi.

Senās mūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī ineternetā: bilesuparadize.lv

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.