Egils Levits
Egils Levits
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Levits ar ārstu arodorganizācijām pārrunās aktuālo situāciju veselības aprūpes reformā 0

Valsts prezidents Egils Levits šodien tiksies ar ārstu arodorganizācijām, lai apspriestu aktuālo situāciju veselības aprūpes reformā, informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

Valsts prezidentam tikšanās paredzēta plkst.9, kurā piedalīsies Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas jauno ārstu asociācijas, Latvijas Māsu asociācijas un Latvijas Vecmāšu asociācijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka pēc Levita domām māsu trūkums Latvijā ir dramatisks, tāpēc visa Latvijas sabiedrība no atbildīgajām amatpersonām gaida pārdomātus un efektīvus priekšlikumus, kā uzlabot situāciju veselības aprūpes jomā.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Mēs zinām, ka situācija medicīnas jomā ir nokaitēta, un medmāsiņas to, protams, zina vislabāk.

Ļoti iespējams un es arī piekrītu tai domai, ka tieši medmāsiņu jautājums visā veselības jomā ir viens no smagākajiem, kas nav atrisināts,” gada sākumā uzrunājot klātesošos akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” sacīja Valsts prezidents.

Viņaprāt, uzlabojumiem ir jābūt trijos virzienos. Viens ir atalgojuma palielināšana māsām. “Tas ir jautājums, par ko faktiski diskusijas nevar būt, šī reforma ir jāveic,” uzsvēra Levits, vienlaikus piebilstot, ka arī ārstu un citu mediķu atalgojums ir nozīmīga problēma.

Otrs ir slimnīcu pārvaldības uzlabošana, lai panāktu efektīvāku darbību un atalgojuma caurspīdīgumu, norādīja prezidents.

Savukārt trešais virziens ir slimnīcu tīkla sakārtošana, lai, no pacienta viedokļa raugoties, viss, kas tiek dots pacientam, tiktu sniegts optimāli un visās Latvijas vietās vienādi, klātesošajiem uzsvēra Levits.

“Gan ikdienas darbs, gan šīs reformas no visām medicīnas nozarē strādājošajām profesijām prasa cieņpilnu un koleģiālu attieksmi citam pret citu – gan ārstiem pret medmāsiņām un otrādi, visiem medicīnas nozarē strādājošajiem pret pacientiem, taču arī pacientiem ir jārespektē un jāciena medmāsiņas, ārsti un visi, kuri rūpējas par viņiem,” piebilda Levits.

Prezidents pauda pārliecību, ka gan māsas un ārsti, gan amatpersonas, valdība un visa sabiedrība ir ieinteresēta, lai veselības aprūpe darbotos labi un optimāli ne tikai no medicīnas viedokļa, bet arī no attieksmes un sirsnības viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.