Ekrānuzņēmums no “Mežavairogu” lapas vietnē “Facebook”

Meža dzīvnieku mazuļi jāatstāj mežā, nevis jāved uz dzīvnieku patversmi 1

Lapsēnu sajauc ar mazu sunīti, stirnu mazuļus atrod un ved uz zooloģisko dārzu, glābj mežapīles, stārķēnus, dažādu dzīvnieku mazuļus.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Dzīvnieku patversmes un mājas zoo “Mežavairogi” “Facebook” profilā publicēta bilde ar mazu lapsēnu, kuru ļaudis izglābuši, atvedot uz patversmi.

Nedz lapsēni, nedz stirnu kazlēni mežā nav pamesti.
CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, lapsa uz laiku atstāj kucēnus alā vienus, kamēr tā dodas medībās. Lapsu pasaulē taču nav “Rimi” e-veikala! Jo lielāki kucēni, jo tie ir aktīvāki un žiperīgāki, un uz savu galvu izzina apkārtni.

Protams, ka tiem draud briesmas, bet tāda ir daba. Izdzīvo spēcīgākais. Savukārt stirnu kaza savu tikko dzimušo kazlēnu noslēpj, pašai ganoties netālu.

Kazlēns guļ nekustīgi, stirna to nāk regulāri pabarot līdz brīdim, kad kazlēns ir pietiekami spēcīgs, lai savai mātei sekotu.

Cilvēkam ejot pa mežu, stirnu kaza tiek aizbiedēta, bet kazlēns nekur neskrien, tā aizsardzības mehānisms ir palikt nekustīgam un maskēties. Kad cilvēks ir devies prom, stirnu kaza savu mazuli atradīs!

LA.LV Aptauja

Vai ir gadījies mežā sastap dzīvnieku mazuļus?

  • Jā, vairākas reizes, bet nekad neesmu tuvojies
  • Jā, ir gadījies arī aizvest pie veterinārārstiem
  • Nē, nav sanācis, bet gribētos
  • Nē, ceru, ka nesastapšu
  • Pa mežu nepārvietojos

Patversme “Mežavairogi” savā “Facebook” lapā raksta:
“Nav nekāda attaisnojuma izņemt no dabas tās sastāvdaļu – mazulīši tagad cilpos apkārt teju tikko dzīvi uzsākuši, izzinās plašo pasauli mammas pieskatīti un nav pilnīgi nekādas vajadzības cilvēkam šo skatu ieraugot ar savu glābšanu nolemt dzīvnieku vai nu nāvei, vai mūžīgai dzīvei būrī.”

Ja mežā sastopat lapsēnu, stirnēnu, mazu putnēnu – atstājiet to tur, kur to atradāt!

Nekādu iemeslu dēļ tiem netuvojieties un nekādā gadījumā – neņemiet rokā!

Piemēram, sastopot mežā aļņu teļu, mēģinot to aiztikt, iespējams iekulties lielās nepatikšanās, jo aļņu govs var mesties arī savu atvasi aizstāvēt!

Ja šaubāties par savas rīcības pareizību, tad vispirms piezvaniet uz patversmi, klīniku vai Dabas aizsardzības pārvaldi un noskaidrojiet, kā rīkoties.

Savvaļas dzīvnieku mazuļu vieta ir mežā, kur ir to mājas!