Krišjānis Kariņš
Krišjānis Kariņš
Foto – Dainis Bušmanis

Nedzīsim ar pātagu cilvēkus izmisumā! Saruna ar EP deputātu Krišjāni Kariņu 22

Vai Andris Piebalgs kā “Vienotības” vadītājs attaisno jūsu cerības?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

K. Kariņš: Vēl ir par agru sniegt atbildi. Viņam kā vadītājam un mums kā partijai pēc saņemtā trieciena un tam sekojošām pārmaiņām vēl nav bijusi iespēja piedalīties ne pašvaldību, ne parlamenta vēlēšanās. Līdz ar to Andrim Piebalgam ir partijas, bet pagaidām nav sabiedrības mandāta.

Tā luga vēl nav līdz galam nospēlēta – ir pāragri runāt par to, ka šī organizācija vienkārši pazudīs. No aptaujām redzam, ka sabiedrības uzticība partijām kopumā ir ļoti zema, jo gandrīz puse šobrīd nezina, kuru politisko spēku atbalstīs vēlēšanās, vai arī apgalvo, ka tajās vispār nepiedalīsies. Kad tuvosies vēlēšanas, labāk parādīsies, kura partija ko spēj piedāvāt un vai “Vienotība” būs atkopusies un iznākusi ar svaigu piedāvājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skatoties uz valsts ekonomikas mugurkaulu – nodokļu jomu –, jābeidz dzīvot ilūzijā – ja būs augstas nodokļu likmes, visi maksās nodokļus. Nesen, lidojot mājās no Briseles, lidmašīnā satiku kādas Latvijas pašvaldības pārstāvi, kurš man pastāstīja, ka pilsētas taksometru firma ar sešiem taksometriem gadā zaudē 10 tūkstošus eiro. Pēc vairākiem gadiem pilsētas dome ir pieņēmusi lēmumu šo firmu slēgt. Pašvaldības pārstāvis nerunāja par to – redz, cik aplama ir nodokļu sistēma, bet viņa secinājums bija, ka nevar konkurēt ar tiem, kas nemaksā nodokļus. Šis ir viens no piemēriem, kas apliecina, ka valsts nodokļu sistēma ir uzstādīta neiespējamā veidā. Tā ir viena no lielajām lietām, kas veicina emigrāciju. Tas ir kaitinoši, ka politiķi uzsver – Latvijā, lūk, esot zems nodokļu slogs un tas jāpaaugstina.

Pareizais jautājums ir – kādā veidā panākt, lai cilvēki būtu ieinteresēti maksāt nodokļus. Vienīgais ceļš ir pazemināt nodokļu likmes līdz tam, ka viens godīgs uzņēmums tos spēj nomaksāt un gūst arī peļņu, jo pretējā gadījumā uzņēmējam nav vērts ieguldīt. Ja mēs valstī kardināli nemainīsim sistēmu, iebrauksim auzās. Pēc desmit gadiem nodokļu maksātāju skaits būs vēl mazāks, pensionāru būs vairāk, tātad nākotnes politiķi gribēs uz tautas pleciem uzkraut vēl lielāku nodokļu slogu, tāpēc strādājošie vēl vairāk brauks projām. Tas ir ceļš uz nekurieni. Tāpēc ir pēdējais brīdis atjēgties, kamēr nav pilnīgi par vēlu, un teikt: paklau, mēs gribam dzīvot valstī, kurā ir patīkami dzīvot! Esmu pārliecināts, ka absolūts vairākums iedzīvotāju un uzņēmēju grib nomaksāt godīgi to, ko valsts no viņiem prasa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.