Foto: Urbans/SHUTTERSTOCK

Novembrī Rīgā bez maksas varēs konsultēties par diabēta profilaksi un ārstēšanu 0

Novembrī Latvijas Diabēta asociācija rīkos vairākus Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus, informē asociācijas prezidents Ingvars Rasa.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Lasīt citas ziņas

Pasaules Diabēta dienai veltītie pasākumi Rīgā ir tradīcija diabēta pacientu kalendārā un arī šogad Latvijas Diabēta asociācija rīko trīs pasākumus, kuru apmeklētājiem būs daudzveidīgas iespējas bez maksas pārbaudīt savu veselību, konsultēties ar speciālistiem, saņemt informācijas materiālus.

Plānots, ka sestdien, 2. novembrī no plkst.10 līdz 14 notiks pasāķums Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, kas tradicionāli pulcē lielu intersentu skaitu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākumā ikviens bez maksas varēs pārbaudīt savu veselību, saņemt pieredzējušu speciālistu padomus un informācijas materiālus, kā arī nofotografēties gaišzilajā aplī, kas simbolizē pacientu, viņu tuvinieku, ārstu un sabiedrības vienotību labākai dzīvei ar cukura diabētu.

Pasaules Diabēta dienas pasākumā Rīgā interesenti varēs noteikt cukura līmeni asinīs, kaulu minerālo blīvumu, izmērīt asinsspiedienu, kā arī noteikt ķermeņa svaru un tauku daudzumu. Ikviens bez maksas varēs konsultēties pie endokrinologa, psihologa, uztura speciālista, saņemt informatīvus materiālus par to, kā sadzīvot ar cukura diabētu. Speciālisti pastāstīs par glikometriem un citiem paškontroles līdzekļiem, iepazīstinās ar jaunumiem diabēta ārstēšanā un iepazīties ar plašu izstādi.

Pasaules Diabēta dienas kontekstā Latvijas Diabēta asociācija rīkos vēl divus pasākumus.

Tieši Pasaules Diabēta dienā – 14.novembrī no plkst.15 līdz 18 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Antonijas ielā 1 ikvienam būs iespēja bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, uzzināt vairāk par cukura diabēta riska faktoriem un pirmajām pazīmēm, cukura diabēta pacientu aprūpi un ārstēšanas iespējām, kā arī saņemt informācijas materiālus.

Savukārt, 23. novembrī no plkst.10 līdz 14 Brīvības ielā 266, 1.stāvā 118.telpā sadarbībā ar Mēness Aptiekām un Rīgas dienas centru “Rīdzene” notiks izglītojošs pasākums cukura diabēta pacientiem par uztura plānošanu un paškontroli. Šim pasākumam ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, zvanot pa tālruni Guntai Freimanei, tel.29409313.

Latvijā 2017. gadā bija 91 571 reģistrēto cukura diabēta pacientu. Desmit gadu laikā diabēta pacientu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ir dubultojies, pie tam divas reizes pieaugusi arī diabēta pacientu mirstība, kas liecina par nepietiekamu ārstēšanas efektivitāti. Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi sekmē sabiedrības informētību par cukura diabētu, kā arī sniedz iespēju diabēta pacientiem vairāk uzzināt par savu slimību, lai sekmētu viņu dzīves kvalitāti un ilgmūžību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.