Skujas berž, kamēr kļūst mīkstas. Ja skrubim pievieno tikai sāli, tas ir birstošs. Mazliet eļļas to padarīs vieglāk lietojamu.
Skujas berž, kamēr kļūst mīkstas. Ja skrubim pievieno tikai sāli, tas ir birstošs. Mazliet eļļas to padarīs vieglāk lietojamu.
Publicitātes foto

Gatavojam skuju skrubi imunitātes stiprināšanai! 0

Saka, ka skujas un to smarža paaugstina imunitāti. Kā gatavot skrubi, kā radīt skuju aromātu pirtij?

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Skuju izdalītie fitoncīdi tiešām labvēlīgi ietekmē cilvēka imunitāti. No skujām – kadiķu, priežu, egļu – var pagatavot ķermeņa skrubi, kas noderēs gan pirtij, gan vannai. Kosmētiķe Sarmīte Kauliņa iesaka skujas saberzt piestā.

Kad tās kļuvušas mīkstas, pievieno jūras sāli. Skrubja struktūra būs patīkamāka, ja tai pievienos nedaudz eļļas, piemēram, vīnogu kauliņu eļļu. Papildus var piepilināt dažus pilienus eikalipta ēteriskās eļļas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zāļzinis Jānis Ulmis skujas iesaka pievienot ūdenim, ar ko pirtī uzmet garu. Šim nolūkam zarus sasmalcina, skujas saberž vai sadauza (der arī gaļas āmuriņš) un saber lina maisā.

Maisu iemērc ūdenī uz diennakti vai vismaz nakti – smaržos visa pirts telpa. Papildus ūdenim var piepilināt egļu, priežu vai kadiķu ēterisko eļļu. Fitoncīdiem, kurus izdala skujas, piemīt antibakteriāla iedarbība.

Skujas skrubim vai pirts ūdenim var samalt arī gaļasmašīnā. Šādu zaļo masu var pievienot kā vienu no sastāvdaļām tā sauktajiem zaļajiem kokteiļiem.

Zāļzinis skaidro, ka tagad noraujamās skujas ir vecas. Maksimāla vērtība būs tiem egļu dzinumiem ar maigi zaļajām skujiņām, kurus varēs vākt maijā. Tos kaltē, samaļ un pievieno augu maisījumiem.

Skrubja pagatavošanai der egļu, priežu un kadiķu skujas.

Foto: SHUTTERSTOCK