Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Pēc smagām kaujām karavīriem nepieciešama pat mēnesi ilga atpūta” – Rajevs par to, kā atpūšas karavīri 0

“Tas ir ļoti mainīgs lielums,” tā uz skatītājas jautājumu TV24 “Speciālizlaidumā” par to, cik ilgi un kur atpūšas karavīri kara laikā, atbildi sāk Igors Rajevs, militārais analītiķis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

“Mainīgs ir gan atpūtas laiks, cik ilgi viņi pavda atpūtā, gan arī tās vietas, kur viņi atpūšas. Un tas ir atkarīgs no tā, cik ilgi karavīri tika iesaistīti kaujas darbībā un kādas iespējas vispār ir viņus atvilkt no priekšējām pozīcijām un ļaut viņiem atpūsties,” skaidro I.Rajevs.

“Lielāko daļu notiek īslaicīgā atpūta, kad cilvēku atvelk no priekšējām pozīcijām, tad viņu aizvieto ar citu cilvēku, un viņam dod atpūsties 3 dienas kaut kur tuvumā, kādus 10-15-20 kilometrus no frontes līnijas,” atklāj militārais analītiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc šādas atpūtas karavīrs atkal atgriežas atpakaļ savās pozīcijās. “Ja vienība piedalījās smagās kaujās, – jo smagāka kauja notika un jo lielāki zaudējumi ir vienībai, jo lielāks ir nepieciešams atpūtas laiks.”

Tas var sākties no nedēļas un ilgt līdz pat mēnesim. Tāpat arī – jo smagākas bijušas kaujas, jo tālākā un drošākā atpūtas vietā kravīrus ir jāatvelk pēc tām.

Tāpēc arī ir redzms, ka krievu karaspēks, kas karoja pie Kijivas, viņu atvilka uz Krievijas teritoriju, kur dažas vienības atrodas vēl līdz šim.

SAISTĪTIE RAKSTI