Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
pexels.com/Markus Spiske

Populārās sausajās brokastīs atrod vielu, kas veicina neauglību. Droši ir tikai bioloģiskie produkti? 18

Maz dzirdēts pesticīds, kas saistīts ar dzīvnieku neauglību, nu atklāts lielākajā daļā Amerikas Savienotajās Valstīs pārdoto auzu pārtikas produktu, tostarp populārajos graudaugu zīmolos Quaker Oats un Cheerios, par to raksta cbsnews.com.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Ķīmiskā viela hlormekvāts tika atklāts 77 no 96 urīna paraugiem, kas ņemti analīzēs no 2017. un 2023. gada. Pēdējos gados šie rādītāji ir palielinājušies, to atklāj jauns Vides darba grupas pētījums.

Turklāt hlormekvāts tika atrasts 92% no auzu pārtikas produktiem, kas tika pārdoti 2023. gada maijā, tostarp Quaker Oats un Cheerios, par to raksta žurnāls Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daži pētījumi liecina, ka hlormekvāts var bojāt reproduktīvo sistēmu un traucēt dzīvnieku veiksmīgu grūtniecību, tas savukārt rada bažas par to, “vai tas varētu kaitēt arī cilvēkiem.

ASV Vides aizsardzības aģentūras noteikumi atļauj hlormekvātu izmantot tikai dekoratīvajiem augiem, nevis pārtikas kultūrām, kas audzētas ASV.

Tikmēr saskaņā ar citiem datiem, šo ķīmisko vielu izmanto kā augšanas regulatoru labības graudu komerciālai ražošanai, tādējādi atvieglojot ražas novākšanu.

Tomēr tā izmantošana importētajām auzām un citos pārtikas produktos, ko pārdod visā valstī, ir atļauta kopš 2018. gada, un EPA tagad ierosina atļaut hlormekvātu izmantot arī ASV audzētiem miežiem, auzām, tritikālei un kviešiem.

Bioloģiskā pārtika tomēr ir drošāka, jo tikai viens no septiņiem organiskajiem paraugiem saturējis zemu hlormkvāta līmeni. “Kamēr valdība pilnībā neaizsargās patērētājus, jūs varat samazināt savu pakļaušanu hlormekvātam, izvēloties produktus, kas izgatavoti no organiskām auzām, kuras audzē bez sintētiskiem pesticīdiem, piemēram, hlormekvāta,” tā norāda bezpeļņas aizstāvības grupas.

“Visi mūsu produkti atbilst visām normatīvajām prasībām,” to CBS MoneyWatch paziņojumā sacīja General Mills pārstāvis. “Pārtikas nekaitīgums vienmēr ir mūsu galvenā prioritāte uzņēmumā, un mēs rūpējamies, lai mūsu pārtika būtu sagatavota un iepakota pēc iespējas drošāk.”

Reklāma
Reklāma

Quaker Oats, PepsiCo nav atbildējusi uz medija komentāru pieprasījumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.