Foto: Ieva Čīka/LETA

Saeima maina likumus: noziedznieki Latvijā tagad varēs mainīt identitāti 50

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā, kas dos tiesības mainīt vārdu un uzvārdu arī personām, kuras ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un kurām sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Reklāma
Reklāma
No 1.novembra jauni noteikumi depozīta dzērienu iepakojumu nodošanā: kā tie ietekmēs tavu maciņu?
Mājas
12 cilvēku ieradumi, kas šķiet ārprātīgi kaitinoši suņiem – veterinārārsti īpaši izceļ desmito
Kokteilis
3 horoskopa zīmēm novembris būs īsts pārmaiņu mēnesis – dzīve sagriezīsies kājām gaisā
Lasīt citas ziņas

Likuma 8.pants pašlaik liedz mainīt vārdu un uzvārdu personām, kas ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu un sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Tādējādi ieslodzīta persona vai persona, kas sodu izcietusi, bet sodāmība nav noņemta vai dzēsta, vārdu un uzvārdu saskaņā ar likumu mainīt nevar.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr tiesību akti neliedz šādām personām noslēgt laulību un secīgi mainīt arī uzvārdu.

Izvērtējot spēkā esošo normatīvo regulējumu attiecībā uz personām, kuras ir sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un iespēju normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos iegūt ziņas par personas sodāmību, Tieslietu ministrija nospriedusi, ka šobrīd noteiktais ierobežojums būtu jāpārskata.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.