Foto – LETA

“Ir vairākas neskaidrības.” Teterovskis par jaunajām nodokļu izmaiņām un lielāko “ziepi” 14

“Ja nodokļu maksātājiem – gan darba devējam, gan darba ņēmējam – šis lēmums ir par sliktu, tad ir jāskatās, vai tas ir jārealizē tagad,” tā televīzijas RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” jaunās nodokļu sistēmas ieviešanu komentēja diriģents Ints Teterovskis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Lasīt citas ziņas
“Kas ir galvenie spēlētāji? Labi ir jājūtas nodokļu maksātājiem, jo viņi ir tie, kas rada valsts budžetu,” sacīja Teterovskis.

Viņš norāda uz vairākām neskaidrībām, piemēram, ja tu esi pasniedzējs vairākās augstskolās, tad katra augstskola par tevi maksās to sociālo? Vai tā viena?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Patlaban ir tā, ka maksā katra augstskola. Tur ir tā lielākā ziepe! Ja es esmu izcils speciālists vienā konkrētā nozarē, tevi nevajag uz visu laiku, bet visi tevi grib. Kurš maksās par tevi sociālo nodokli? Tas ir būtiskākais jautājums,” piemēru min diriģents.

Viņš sapratis, ka arī Finanšu ministrijā nav precīzi atrunāts un līdz galam definēts, kāda būs kārtība. Tas nozīmējot, ka arī Valsts ieņēmuma dienestam (VID) nebūs skaidrs – kas, par ko nav samaksājis.

“Es saprotu, ka sistēma nav izveidota, ja nav izveidota tad ir īslaicīgs stopkrāns,” uzsvēra Teterovskis.

Viņš atgādina, ka šim modelim bija jāsāk darboties no 1. janvāra, “kāpēc pēkšņi no 1. jūlija? Nevajag!”

“Gaidām līdz janvārim, jo tad arī solīja, ka parādīsies darījuma konts. Es sapratu, ka tas gāja sazobē. To prasīja arī daudzi radošie. Tev ir darījuma konts, kurā tu reizi pusgadā vai reizi gadā nomaksā nodokļus par visiem ieņēmumiem, kurus esi saņēmis ar līgumsaistībām,” norādīja diriģents.

Viņaprāt, šis modelis nav slikts.

“Šeit man ir pretenzijas pret nodokļu likmi – tā ir diezgan augsta. Ir atšķirība starp radītāju un to, kas, piemēram, ražo.

Jo, ja nebūs radītājs kaut ko radījis, tad nebūs ko ražot. Un šinī gadījumā radītājam ir lielāka nodokļu likme nekā ražotājam,” uz netaisnību uzmanību vērsa Teterovskis, atzīstot, ka tam gan viņš negribētu piekrist.

“Manuprāt, radošas profesijas vajadzētu augstāk vērtēt, jo bez viņiem nebūs attīstības, bez viņiem nebūs nekā jauna,” pauda diriģents.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.