Pavasara pirmie vēstneši Jūrmalas dārzos un parkos

Tuvākajās dienās virs Eiropas būs visai interesanta sinoptiskā situācija. Ko tas nozīmē Baltijai? 15

Tuvākajās dienās virs Eiropas būs visai interesanta sinoptiskā situācija. Virs Rietumeiropas pastiprināsies anticiklons, kā rezultātā gar tā austrumu sektoru lielākajā Eiropas daļā ieplūdīs auksta gaisa masa, un šoreiz t būs pietiekami spēcīga, lai aizplūstu pat līdz Vidusjūrai. Par to socvietnē X raksta laika vērotājs Martins Bergšteins no konta @MeteoLatvia.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka augstāk minētais “izraisīs asu robežu starp aukstu gaisu virs Vidusjūras rietumu daļas un aukstu gaisu Vidusjūras austrumos. Sadursmes zonā sāks veidoties cikloģenēzes pirmā stadija – viļņveida nestabilitātes zona. No tās rītdien virs Ukrainas strauji sāks veidoties dziļš un aktīvs ciklons, kas virzīsies gar Latvijas austrumu daļu (šis bija ciklons, ko prognozēs iepriekšējās dienās saskatīja modeļi, kas potenciāli nestu sniegu), tomēr tas būs pozicionēts tālāk uz austrumiem.”

Nākamais spēcīgais ciklons no šīs zonas izcelsies svētdien un pēc pašreizējām prognozēm šis ciklons gan šķērsos Baltiju atnesot sniegu, vietām arī dažu centimetru sniega kārtiņu. Kas notiks pēc – pagaidām grūti spriest, bet ticams, ka maija sākumā varam sākt gaidīt arī siltuma vilni, raksta Bergšteins.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīga zied 2024. gada pavasarī
Magnolijas uzziedējušas! Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā jau plaukst pavasaris

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.