Foto: AFP/Scanpix/LETA

“Vai ķiploks somiņā ap kaklu bērnu pasargā no saaukstēšanās?” Pediatre dod vērtīgus padomus un atspēko mītus 6

Pavasaris ir laiks, kad nereti imunitāte “pieklibo” un mainīgo laikapstākļu dēļ nākas cīnīties ar saaukstēšanos.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

RīgaTV 24 jaunajā raidījumā “Divas zina labāk” pieredzē un zināšanās dalās pediatre Sanita Mitenberga, kura atklās padomus, kā pasargāt sevi un bērnus no saslimšanas.

Tā arī tiek kliedēti mīti un aizspriedumi par saaukstēšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man šķiet, ka katrā ģimenē ir sava definīcija, kas ir saaukstēšanās. Ir ģimenes, kur tas skaitās mazliet klepus, mazliet iesnas, bet kas patiesībā ir saaukstēšanās?” jautā raidījuma vadītāja.

“Saaukstēšanās patiesībā tā pati vīrusa saslimšana arī ir. Tas ir normāli, ka katra ģimene šo saaukstēšanos tulko citādāk, bet es kā pediatre priecājos, ka mammām ir tā intuīcija just, kad bērnam paliek sliktāk ar veselību un īpaši bērnudārza vecuma bērnus tad patur mājās,” Mitenberga atklāj.

Vislabākais, paliekot pirmajā saaukstēšanās dienā mājās, ir tas, ka bērns mammas uzraudzībā daudz dzer ūdeni vai tējas un vīruss ātrāk arī pāriet. Pediatre atklāj, ka arī viņa ir trīs bērnu mamma un šai intuīcijai ļoti uzticās.

Ir mammas, kuras mazliet bērniem uz bērnudārzu uzkar kaklā somiņu ar ķiploku, vai tas ir tikai mīts vai reāls palīgs nesaslimt?

“Es šo atbalstu, īpaši gripas laikā. Kā zināms, visi vīrusi lido pa gaisu un biežākais inficēšanās ceļš ir caur degunu un muti.

Viens no veidiem, kā izvairīties, ir dzert daudz šķidrumu, otrs, patiešām izmantot ķiploku somiņas kaklā, jo dabas vielas palīdz bērnu pasargāt, viņš pats elpo ķiploka stiprinošās vielas un nodrošina to, ka vīruss aiziet garām!”

Divas skatuves kolēģes, dzīvē labākās draudzenes un veselīgākās konkurentes Elīna Geida un Anete Bendika izaicina viena otru, lai sākot ar 24. martu televīzijas kanālā RīgaTV 24 ēterā 13 raidījumos “Divas zina labāk” izzinātu, kā rūpēties par savu ķermeni un veselību bērniem saprotamā valodā. To, kuras vadītājas pasniegtās zināšanas izrādīsies labākas un kura uzvarēs, noteiks skarbākā žūrija – bērni!

Reklāma
Reklāma

“Divas” atzīst, ka bērnībā, dzirdot savus vecākus, vecvecākus vai pieaugušos runājam par slimībām un veselības problēmām, šķitis, ka tas viss ir izdomāts un slimības patiesībā neeksistē. Bet, sasniedzot 30 gadu slieksni, secina, ka tā tomēr nav un slimības un citas veselības kaites ir īstas.

Tāpēc “Divas” uzņemas izglītot un informēt jauno paaudzi par dažādām ar veselību saistītām tēmām viņiem saprotamā veidā.

“Divas zina labāk” raidījums ir skatāms RīgaTV 24 kanālā no 24. marta trešdienās, 20.00.

Skaties pilnu raidījumu “Divas zina labāk”:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.