Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

“Vasaru nevainojiet – cilvēki noslīkst, jo nemāk peldēt.” Biedrība aicina valsti izglītot par drošu atpūtu pie ūdens 1

Lielais bojā gājušo skaits ūdenstilpēs daļēji skaidrojams ar valsts neiesaistīšanos sabiedrības informēšanā par drošu atpūtu uz ūdens un tā tuvumā, uzskata biedrības “Peldēt droši” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka garajās Jāņu brīvdienās šogad noslīkuši 11 cilvēki, bet kopumā šogad no ūdenstilpēm izcelti jau 55 mirušie.

Biedrības dibinātāja Zane Gemze norāda, ka lielākoties noslīkst jauni cilvēki spēka gados, jo tiem nepietiek zināšanu un viņi vienkārši nemāk peldēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Valsts tērē miljonus sabiedrības informēšanai par drošību uz ceļiem, Covid-19 prevencijai, un tas vainagojas ar rezultātu. Taču sabiedrības izglītošanai par drošību uz ūdens nav ne kopējas programmas, ne vadlīniju, ne atbildīgās institūcijas,” pauda biedrības pārstāve.

Pēc aktīvistu paustā, Latvijā puse iedzīvotāju dzīvo ūdens tuvumā, tāpēc ir būtiski mācēt peldēt un būt zinošiem par drošu atrašanos ūdenstilpju tuvumā.

“Līdzīgi kā piesprādzēties, uzvilkt ķiveri vai mežā uzmanīgi rīkoties ar uguni, atbildīga rīcība ūdens tuvumā ir nozīmīgs faktors, lai samazinātu noslīkušo cilvēku skaitu Latvijā,” uzskata biedrības pārstāvji.

Arī Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidents Aivars Platonovs norāda, ka “šī nav vienu svētku vai vienas vasaras problēma, kas pazudīs vai atrisināsies pati no sevis”.

“Neskatoties uz LPF un mūsu domubiedru aktīvu pilsonisko līdzdalību un konkrētu risinājumu pārrunāšanu Saeimas komisijās, ne parlaments, ne valdība faktiski nav īstenojušas vērā ņemamas aktivitātes, kas ļautu cerēt uz situācijas uzlabošanos. Ja valsts neīstenos konkrētus preventīvos pasākumus, mēs par šādu traģisku statistiku runāsim gadu no gada,” pauda Platonovs.

Saskaņā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pētījumu, peldēt neprot 64% Latvijas iedzīvotāju, bet vien 6% peld teicami.

“Tātad lielākā daļa sabiedrības nespēs izkļūt no dzīvībai bīstamas situācijas saviem spēkiem. Pētījuma rezultāti liecina arī par nepietiekamām zināšanām par drošību uz ūdens un atpūšoties pie ūdenstilpnēm, taču katrs ceturtais (24%) Latvijas iedzīvotājs ir nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā uz ūdens,” pauda biedrībā.

Reklāma
Reklāma

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem, 23. un 24.jūnijā šogad izcelti seši noslīkušie, pērn četri, bet 2017. un 2018.gadā – trīs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.