Velta Čebotarenoka: Redzēju kladīti, kur Egils Levits, vēl būdams Vācijā, ir domājis par Latvijas Republikas neatkarību 179

“Es esmu redzējusi tādu kladīti, kur Egils Levits, vēl būdams Vācijā, ir domājis par Latvijas Republikas neatkarību,” interesantus faktus par Latvijas neatkarības deklarācijas tapšanu un pieņemšanu raidījumā “Dienas personība” atklāj Velta Čebotarenoka, bijusī Augstākās padomes deputāte.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Egila Levita kladē pirmais dokumenta nosaukums esot bijis ierakstīts “Manifests”. “Sākumā puiši tikās Rolanda Rikarda dzīvoklī, sēdēja pie apaļa galdiņa un sprieda,” atminas Čebotarenoka.

Otrs satraucošs moments Veltas Čebotarenoka atmiņā iespiedies no neatkarības deklarācijas pieņemšanas brīža: “Īsi pirms balsojuma pēkšņi kolēģis Andris Teikmanis piesaka vārdu. Es toreiz satraucos un domāju: “Nu, jau viss ir. Ko Andris grib?!”.  Bet viņš vienkārši ieteica nomainīt “manifestu” uz “deklarāciju”.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Velta Čebotarenoka uzkata, ka vārdu maiņa bija ļoti svarīga, arī emocionālā ziņā, jo “tā mēs būtu manefestējuši, bet tagad mēs deklarējam, vairāk apstiprinām.”

Viens no Neatkarības deklarācijas autoriem, jurists Aivars Endziņš piekrīt, ka tas bija svarīgs moments: “Tas tomēr bija noteiktāk. Jāsaka tā, ka arī pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas, sākās tā saucamais “likumu karš”, jo pēc deklarācijas pieņamšanas mēs skaidri un gaiši deklarējām, ka Latvijas Republikas likumi ir noteicoši, nevis PSRS diktāts.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.