Ilustratīvs foto. Cūkas.
Ilustratīvs foto. Cūkas.
Foto. LETA © GATIS DIEZIŅŠ

VIDEO. Cūku gripas paveids H1N2 Eiropā mutējies kādu laiku klusi un nemanāmi. Vai tas varētu izplatīties Latvijā? 24

Lielbritānijas veselības drošības aģentūrā šonedēļ ir satraukums par konstatēto cūku gripas pārnesei uz cilvēku. Kā ziņo mediji – pie viņiem pirmais gadījums, kad cūku gripas H1N2 paveidu konstatē cilvēkam. Rets gadījums, jo šis cūku gripas paveids kopš 2005.gada reģistrēts vien 50 cilvēkiem. Britu veselības drošības aģentūrai liels nezināmais – kā nākas, ka ar cūku gripu inficētajam nav bijusi tieša saistība ar cūkām. Nav ne strādājis fermā, ne bijusi cita saistība ar cūkām. “360TV Ziņneši” devās noskaidrot, vai Latvijas sabiedrībai būtu jāuztraucas par jaunu gripas uzplūdumu?

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) – vieta, kur vislabāk zinās teikt, ir vai nav jāsatraucas par cūku gripas paveida H1N2 izplatību starp cilvēkiem. Infektologi Latvijā uzskata – cūku gripas paveids H1N2, visticamāk, Eiropā mutējies kādu laiku klusi un nemanāmi. Kā vēsta Infektoloģijas speciāliste, profesore Ludmila Vīksna, Eiropā vīrusa izplatība ir bijusi klusa un nemanāma.

“Līdz ar to, tas uztraukums ir par to, ka tas vīruss ir izcirkulējis vēl kaut kur pa vidu. Tas nozīmē, ka gan jau vēl kāds cits cilvēks arī ir bijis inficēts, nav noteikts, ka slims, ar šo vīrusu un caur to citu cilvēku nonācis pie šī cilvēka. Kā tas vīruss izplatīsies pagaidām ir grūti pateikt, bet izskatās, ka strauji neizplatīsies, tāpēc, ka pagaidām ir tikai viens cilvēks konstatēts,” tā “360TV Ziņnešiem” skaidroja Vīksna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cūku gripas cits paveids – H1N1 – pirms 14 gadiem radīja pandēmiju daudzviet pasaulē. Latvijai šī panika gāja garām, bet pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem tad cūku gripa esot nogalinājusi 280 tūkstošus cilvēku dažādās valstīs. Drīz pēc tam publiskais troksnis ap cūku gripu pieklusa. Tas, ka nu Lielbritānijā ir cūku gripas jaunais paveids H1N2, un Latviju ar britu zemi saista cieš kontakts bieži ceļojošo emigrantu dēļ, mūsu infektologiem gan pagaidām satraukumu nerada.

Eksperti nogaida. Ziņneši sazinājās ar Slimību profilakses un kontroles centru. Viņiem cūku gripas H1N2 pārneses gadījums uz cilvēku Lielbritānijā šobrīd nekādu paaugstinātu satraukumu nerada, nekādi ierobežojumi drošībai nav jāievieš. Ja kāds gripas sezonā izskatās slims, vienkārši netuvoties.

video skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.