VIDEO. “Mums paliek bail, kad ir kluss”: dzīve zem krievu raķešu uzbrukumiem Austrumukrainā 11

Kijiva mudinājusi Zaporižjas reģionā dzīvojošos ukraiņus evakuēties. Lai gan daudzi ir aizbēguši, daži iedzīvotāji, tostarp pensionāri un lauksaimnieki, joprojām atrodas pie pašas frontes līnijas. Viņi katru dienu saskaras ar Krievijas armijas uzbrukumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

“Maize ir vissvarīgākā lieta mūsu dzīvē. Mēs esam nobijušies. Tikai trakie cilvēki nebaidās. Man šeit ir trīs cilvēki, kas pārdzīvoja okupāciju. Viņiem nav citas izvēles. Viņiem jānovāc raža, jāapstrādā zeme un atkal jāsēj,” sarunā ar “Radio Free Europe/Radio Liberty” žurnālistiem atzīst saimniecības vadītājs Oleksandrs.

“Demarkācijas līnija iet šādi. Dažas mūsu lauksaimniecības zemes ir okupētas. Šajā pusē mēs plānojam visu novākt. Mēs visu gadu strādājām, lai būtu šie graudi. Ražas vākšana nozīmē, ka dzīve nav beigusies,” rādot kartē, turpina stāstīt Oleksandrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņi apšauj tuvējās teritorijas. Šrapneļi un triecienviļņi izsita logus. Es tos pārklāju ar plastmasas plēvi. Es nezinu, ko es darīšu vēlāk. Ja es palikšu šeit uz ziemu, man tie būs jāsalabo. Es neesmu atstājusi ciematu ne minūti. Mēs zinām, no kurienes viņi šauj un kur nolaižas lādiņi. Mēs zinām, vai tie ir tuvu vai tālu. Es nevaru aizbraukt dārza dēļ,” stāsta vietējā iedzīvotāja Ļubova.

“Mana māsa dzīvo Zaporižjā. Mana meita ir aizbraukusi prom. Mums tika piedāvāta iespēja doties prom. Es vēl neesmu gatavs doties prom,” atzīst Ļubova.

“Mēs esam pieraduši pie apšaudēm četras reizes dienā: naktī, no rīta, pusdienlaikā un pēcpusdienā. Mēs no tām vairs nebaidāmies, esam pieraduši. Ja pēkšņi paliek kluss, mums paliek bail no klusuma,” stāsta Antoņina.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.