VIDEO. Šodien Ugunsdzēsēju un glābēju diena! Liepājā to atzīmē ar īpašu tradīciju 3

Šodien, 17.maijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atzīmē Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kā arī ugunsdzēsībai Latvijā 159. gadadienu.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“159 gadus atpakaļ, 1865. gada 17. maijā, Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku dūmvadu tīrītāja sētas mājā tagadējā Brīvības ielā Rīgā. 159 gadu laikā būtiski mainījies ugunsdzēsēju glābēju aprīkojums un transportlīdzekļi, paplašinājies izsaukumu loks, bet nemainīga ir palikusi ugunsdzēsēju glābēju drosme, pašaizliedzība un vēlme steigties palīgā ikvienam, kas nokļuvis nelaimē! Ugunsdzēsēji – esošie, bijušie, topošie, profesionālie un brīvprātīgie, sveicam Ugunsdzēsēju un glābēju dienā! Paldies par Jūsu darbu un lai skaista, pozitīvām emocijām un sveicieniem piepildīta šī diena! Viens par visiem, visi par vienu!” sociālajos tīklos īpašajā dienā suminājumu teic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Piemēram, Liepājā ir izveidojusies īpaša tradīcija šīs dienas atzīmēšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vietnē sociālajos tīklos raksta Aigars Prūsis: “Viena no Liepājas un apkārtējā novada ugunsdzēsēju tradīcijām ir profesionālajos svētkos pulcēties vienkopus uz saviem dzelzs rumakiem, lai apbraukātu visas nodaļas. Šogad lielās braukšanas startu sagaidīja ne tikai pilsētas domes vadība, bet arī no Rīgas atbraukušais ekonomikas ministrs :)”

Brauciens skatāms rakstam pievienotajā video.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 159. gadadienu, piektdien rīkoja atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Iestādes un iedzīvotāji sociālajos tīklos dalās ar iespaidiem no VUGD atvērto durvju dienas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.