VIDEO. Ukraiņu karavīri atzinīgi novērtē Liepājā projektētos un ražotos militāros skūterus “Mosphera” 51

Šobrīd Ukrainas bruņotie spēki aktīvi izmanto pagājušā gadā saņemto Latvijas sabiedrības ziedojumu sadarbībā ar organizāciju Ziedot.lv, kurā bija iekļauta Latvijā ražota militārā tehnika, tajā skaitā arī Liepājā ražotie “Mosphera” militārie skūteri. Uzņēmums SIA “Global Wolf Motors”, kas šāda veida skūterus izstrādājis un ražo jau divus gadus, saņēmis Ukrainas komandieru apliecinājumus par šīs militārās tehnikas izturību un noderību kaujas apstākļos, kā arī lūgumu Latvijai palīdzēt ar vēl 68 šādu transportīdzekļu piegādi, tā portālam LA.LV pavēstīja uzņēmuma “Global Wolf Motors” dibinātājs Klāvs Ašmanis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Kā Latvijas uzņēmumam uzsvēruši Ukrainas armijas pārstāvji, tad šāda veida militāro skūteru nozīme kara frontē ir ārkārtīgi liela – ar tiem iespējams pāvietoties pa bezceļiem, izmantot specoperācijās un izlūkošanā, līdz ar to Ukrainas karavīri var būt mobilāki kaujas uzdevumu izpildē.

“Esam gandarīti, ka mūsu militārie skūteri, kas ir ražoti tepat Latvijā, var reāli palīdzēt Ukrainas cīņā ar agresoru. Ukrainas bruņoto spēku izteiktais lūgums ir ārkārtīgi liels novērtējums mūsu ražotajiem militārajiem skūteriem. Ceram, ka tiks rasts valstisks risinājums, lai spētu Ukrainas bruņoto spēku militārās palīdzības lūgumu izpildīt. Izprotot situācijas nopietnību, “Mosphera” skūteru ražošanu esam gatavi uzsākt nekavējoties un lielu daļu jau varam izsūtīt pāris nedēļu laikā, ņemot vērā, ka katra diena kaujas laukā ir izšķiroša,” tā atzīst uzņēmuma “Global Wolf Motors” valdes loceklis Ašmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ašmanis uzsver, ka uzņēmums iepriekš ir atbalstījis Ukrainu, taču visu prasīto 68 skūteru dāvinājumam būtu nepieciešams valstisks atbalsts.

Liepājā ražotie “Mosphera” militārie skūteri

Jau 2023.gadā Ukrainas bruņotie spēki saņēma Latvijas sabiedrības ziedojumu, kurā bija iekļauta Latvijā ražota militārā tehnika, tostarp arī “Mosphera” militārie skūteri. Tie tika nodoti izlūkiem un specvienībām Ukrainas frontes līnijās. Gūstot pozitīvu pieredzi, kaujas vienības dalījušās atsauksmēs ar kolēģiem citās militārajās vienībās.

Saņemtās atsauksmes no Ukrainas karavīriem liecina, ka elektriskie skūteri ir ļoti efektīvi, lai karavīri operatīvi nokļūtu vajadzīgajās pozīcijās – liela kaujas tehnika būtu pamanāma, bet, izmantojot “Mosphera” skūterus, risks ir daudz mazāks. Ir iespējams ērti mainīt karavīru pozīcijas, izvest viegli ievainotos, apgādāt karavīrus un pārvietoties ārtrāk, nekā tas būtu iespējams kājām, un klusāk, nekā tas būtu iespējams ar lielāku transportlīdzekli. Elektriskais skūteris ir labāk manevrējams un ir daudz mazāka iespēja, ka ienaidnieks to pamanīs.

“Mosphera” elektrisko skūteru izgatavotājs ir SIA “Global Wolf Motors” un ir viens no nedaudzajiem Latvijas duālās pielietojamības militārajiem ražotājiem. Skūteri tiek projektēti un ražoti Liepājā, ir speciāli pielāgoti militārām vajadzībām, kā arī spēj sasniegt pat 100 km/h lielu ātrumu. Ar vienu uzlādi tie nobrauc līdz pat 300 km lielu distanci. Šo unikālo elektrisko skūteri izmanto nu jau gandrīz 20 pasaules valstīs, tostarp arī tepat Latvijā – Dienvidkurzemes novada pašvaldības policija.

Reklāma
Reklāma

Video skatieties, ko Ukrainas armija saka par Latvijā ražotajiem militārajiem skūteriem!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.