Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Karīna Miezāja

“Viltotā zaķa sajūta!”, “nesauksim tos par Dziesmu svētkiem!” Diskusijā par “e-dziesmusvētkiem” izskan aicinājums nemanipulēt ar svētkiem 30

Kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” jautājums par “e-dziesmusvētku” konceptu izraisīja diskusiju starp režisori un aktrisi Raimondu Vazdiku un 13.Saeimas deputāti Andu Čakšu (pie frakcijām nepiederoša).

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!
Lasīt citas ziņas
Vazdika norādīja, ka viņa pieder pie tiem cilvēkiem, kuri domā, ka šie svētki ir vajadzīgi.

“Pašdarbības kolektīviem ir vajadzīgi kaut kādi mērķi,” atzīmēja Vazdika, piebilstot, ka pati vada RTU studentu teātri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vazdika arī dalījās pieredzē, ka šogad esot izdevies saorganizēt pasākumu attālināti, un kopumā tas ir bijis notikums, ko varot dēvēt par svētkiem.

“Mēs tiešām bijām priecīgi redzēt viens otru, mums bija mērķis saņemties un kaut ko izdarīt. Ja tagad vienkārši pasaka, ka “Viss, ejiet mājās un nekas nebūs!”…”

Vazdika uzsvēra, ka skolēni ļoti ātri izaugot, un tiem, kas būs izauguši, Dziesmu svētku nebūs.

Tāpēc Vazdika uzskata, ka šiem svētkiem skolēniem ir jābūt, arī, ja tas ir e-veidā, jo atlikts nozīmē, ka “tas ir nomests zemē”.

Čakša pārstāv to sabiedrības daļu, kas uzskata, ka šiem svētkiem būtu jānotiek nākamajā gadā. Komentējot e-dziesmusvētku konceptu, Čakša sacīja, ka jāņem vērā, ka kolektīviem nav bijušas plašas iespējas mēģināt un vingrināties kopā.

Pēc Čakšas domām, e-dziesmusvētki ir tāds sava veida “viltotais zaķis”. “Man par e-dziesmusvētkiem mazliet tomēr ir tāda viltotā zaķa sajūta.”

Savukārt Vazdika piebilda, ka šobrīd jau nemaz nevar tā droši pateikt, ka nākamā gada vasarā tik tiešām varēs notikt tas, par ko šobrīd tiek spriests.

“Mēs jau nezinām, kas būs nākamvasar,” uzsvēra Vazdika, piebilstot, ka “mēs neesam 100% pārliecināti, ka mēs varēsim atkal rīkot brīvi, kā gribētos.”

Čakša šajā ziņā piekrita Vazdikas teiktajam. Taču viņa ir norūpējusies par to, ka līdz šim kolektīviem nav notikuši mēģinājumi. Tāpat Čakšai šķiet, ka ap šo Dziesmu svētku organizēšanu esot jūtama manipulācija.

“Tie ir svētki, tam ir jābūt priekam, nevis kāds ir veicis kaut kādas manipulatīvas [darbības] stāstu, la vienkārši būtu,” teica Čakša.

Pēc Čakšas uzskatiem, ļaunākais, kas ir noticis, ir tas, ka Izglītības un zinātnes ministrija esot paziņojusi, ka dalība svētkos būs brīvprātīga. Ļaunākais tāpēc, ka “tad sākās visas tās peripetijas.”

Vazdika vēl piebilda, ka šo notikumu nevajadzētu saukt par Dziesmu svētkiem.

“Visu var kaut kā minimalizēt, bet jābūt kaut kādam notikumam. Nu nesauksim tos par dziesmu vētkiem. Kaut kāds notikums, tam ir jābūt, e-notikums,” atzina Vazdika

Skolēnu Dziesmu un deju svētku norise dažādos laikos
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.