Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
21. oktobris, 2014
Drukāt

Ar 2016.gadu zāļu ražotājiem piemēros līdzmaksājumu

zales22

Valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā”, kas paredz no 2016.gada noteikt zāļu ražotāju līdzdalību kompensējamo medikamentu B sarakstā iekļauto zāļu un medicīnas ierīču apmaksā.

Grozījumi paredz, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) reizi gadā veiks datu analīzi un, konstatējot, ka konkrētu B sarakstā iekļauto zāļu un medicīnisko ierīču pārdošanas apjoms pārsniedz 10% no iepriekšējā gada attiecīgā rādītāja, informēs zāļu ražotāju par nepieciešamību segt visu summu virs šiem 10%.

Norma attieksies tikai uz medikamentiem, kas zāļu kompensācijas sistēmā būs vismaz trīs gadus.

Tā netiks piemērota tad, ja par attiecīgajām zālēm vai medicīniskajām ierīcēm starp zāļu iesniedzēju un NVD jau būs noslēgts līgums par finansiālu līdzdalību kompensējamo zāļu apmaksā, kā arī tad, ja būs mainīti zāļu izrakstīšanas nosacījumi.

Tāpat norma nestāsies spēkā, ja likumā par valsts budžetu kārtējam gadam zāļu kompensācijas sistēmai paredzētais finansējums būs palielināts par vismaz 5% un no valsts budžeta būs iespējams segt izdevumus, ko radījis B saraksta zāļu apgrozījuma palielinājums virs 10%.

Ja zāļu ražotājs neveiks maksājumu, NVD būs tiesības pieņemt lēmumu par zāļu un medicīnisko ierīču svītrošanu no kompensējamo zāļu saraksta.

Kā ziņots, zāļu ražotāju un vairāku pacientu organizāciju iebildumu dēļ 7.oktobrī valdība otro reizi atlika lemšanu par šiem grozījumiem. Premjerministre Laimdota Straujuma (V) deva iesaistītajām pusēm divas nedēļas, lai vienotos.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+