×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Bērniem jauna bezmaksas vakcīna – pret rotavīrusu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sākot ar šā gada janvāri, bērniem vakcīna pret rotavīrusu infekciju tiek apmaksāta 100% apmērā no valsts budžeta līdzekļiem, informē Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.

Vakcinācijas kursu pret rotavīrusu infekciju uzsāk divu mēnešu vecumā. Imunizācijas kurss sastāv no divām vakcinācijas reizēm, vakcīna ir pilienveida, to iepilina bērnam mutē. Ja bērna vakcināciju nav iespējams sākt divu mēnešu vecumā, katrā individuālā gadījumā bērna ārsts var piemērot individuālu vakcinācijas shēmu. Bērni, kuri saņēmuši pirmo vakcīnas devu 2014. gadā ar 50% valsts kompensāciju, šogad vakcināciju var pabeigt, izmantojot valsts 100% apmaksāto vakcīnu.

Uzziņa

* Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Latvijā rotavīrusi ir biežākais (līdz pat 72%) vīrusu ierosinātu zarnu infekcijas slimību cēlonis bērniem līdz viena gada vecumam.

* Rotavīrusu infekcija ir akūta, vīrusu izraisīta slimība, kas biežāk skar bērnus un kam raksturīgs gremošanas trakta iekaisums, organisma saindēšanās un dehidratācija (atūdeņošanās).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+