Uncategorized

Gatis Šļūka smīdina Eiropas varasvīrus. LA ziņo no Strasbūras0

Ivara Bušmaņa foto

Otrdien, 15. decembrī, Eiropas Parlamentā Strasbūrā atklāja 28 dalībvalstu karikatūristu izstādi, kas veltīta cilvēktiesību aizstāvībai. Starp labākajiem viepļu zīmētājiem ir arī “LA” karikatūrists Gatis Šļūka.

“Karikatūristu humors un izsmalcinātā izzobošana var tikai pastiprināt mūsu “vajadzību pēc Eiropas”, tādējādi palīdzot mums lēnām, bet noteikti mainīt humora robežas. Daudz runājam par Eiropas robežām. Tagad parunāsim par brīvas izteiksmes robežām. Robežpārkāpšana ir viena no Eiropas kultūras vērtībām,” izstādes atklāšanā teica šīs izstādes organizators, franču karikatūrists Plantū. Un turpat tribīnē uzzīmēja Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Martina Šulca karikatūru, kurš nule bija atklājis izstādi.

Starptautiskajā Cilvēktiesību dienā, 10.decembrī nevalstiskā organizācija – asociācija “Karikatūras par mieru” apkopoja 28 ES dalībvalstu karikatūristu darbus cilvēktiesību aizstāvībā. Šodien karikatūristu apvienība Eiropas Parlamenta ēkā atklāja izstādi un noorganizēja filmas “Karikatūristi – demokrātijas kareivji kājnieki” noskatīšanos Strasbūras kinoteātrī “Odyssée”, piedaloties režisorei Stefānijai Valoato. Savukārt rīt karikatūristi piedalās diskusijā “Eiropa un cilvēktiesības: starp vēlmēm un realitāti.”

Izstādītās karikatūras var apskatīties arī nebraucot uz Strasbūru: http://www.cartooningforpeace.org/

LA.lv