Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. marts, 2013
Drukāt

Iemīlēšanās uzlabo smadzeņu darbību

LETA/AFPLETA/AFP

Iemīlēšanās labvēlīgi ietekmē ne tikai cilvēka noskaņojumu, bet arī prāta spējas, izpētījuši itāļu zinātnieki. Izrādās, iemīlēšanās sākumposmā īpaši aktīvi attīstības nervu šūnas, un tādējādi pieaug arī smadzeņu darbības efektivitāte.

Kā vēsta izdevums “The Daily Mail”, pētījumā piedalījās divuas cilvēku grupas – vieni, kas bija nesen satikuši pievilcīgu pretējā dzimuma pārstāvi un uzskatīja, ka ir iemīlējušies, un otri, kas laulībā bija nodzīvojuši jau ilgus gadus.

Ilgās partnerattiecībās esošajiem cilvēkiem līdzvērtīgi smadzeņu aktivitātes uzplaiksnījumi netika konstatēti. Viņiem savukārt ir cits veids, kā stimulēt prāta darbību – bieža tuvība.

Zinātnieki pierādījuši, ka nodarbošanās ar seksu labvēlīgi ietekmē hipokampa šūnu augšanu – tas ir smadzeņu rajons, kas atbild par atmiņu un mācīšanos. Šis efekts saglabājas arī padzīvojušiem cilvēkiem: viņiem regulārs sekss samazina plānprātības risku.

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
Draugiem Facebook Twitter Google+