×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Kad Eiropā negrib riskēt, atliek Amerika. Saruna ar Dāvja ārstu Aigaru Pētersonu (6)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

Latvijas samaksātās naudas summas no valsts budžeta 
citām valstīm par visu veidu veselības aprūpi:

2013. g. – 6 254 310 eiro,

2012. g. – 5 920 630 eiro,

2011. g. – 2 690 245 eiro,

2010. g. – 1 905 357 eiro

Dati par 2013., 2014. gadā (pirmajiem diviem mēnešiem) apmaksātajām S2 veidlapām, kuras izsniegtas bērniem:

2013. gadā samaksāts 1 223 959 eiro 
(127 rēķini par 50 bērniem);

2014. gadā (janvāris, februāris) – 547 924 eiro 
(44 rēķini par 25 bērniem).

Avots: Nacionālais veselības dienests

Mazais slimnieks Dāvis drīzumā tiks nogādāts Pensilvānijas universitātes slimnīcā Filadelfijā, jo viņam ārstēšanai nepieciešamie teju 350 tūkstoši eiro ir saziedoti. Iedzīvotāji dāsni atvēlējuši 245 tūkstošus eiro, bet “Latvijas valsts meži” caur organizāciju “Ziedot.lv” – atlikušos 100 tūkstošus eiro.

Pirmdien finanšu ministrs Jānis Reirs un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar “Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu un Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu un vienojās, ka simts tūkstoši eiro Dāvja ārstēšanai iegūs no valsts uzņēmuma dividendēm. Šis ir nebijis gadījums, kad tik īsā laikā izdevies savākt tik apjomīgu naudas summu.

Kāpēc Dāvi nav iespējams ārstēt nevienā no Eiropas Savienības valstīm,arī Latvijā vairs ne, un vai ārstiem ir kaut nojausma, kāds ir šīs retās kaites cēlonis? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbild Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs profesors Aigars Pētersons.

A. Pētersons: – Dāvis līdz deviņu gadu vecumam bija vesels puika, bet te pēkšņi viņam sākās ļoti smagas veselības problēmas – palielinājās vēdera apjoms un kļuva grūti elpot. Ģimenes daktere savu mazo pacientu nosūtīja uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kur mēs konstatējām, ka Dāvim vēdera dobumā lielā daudzumā krājas limfa. Paskaidrošu, ka tas ir organisma šķidrums, kuru var pielīdzināt, piemēram, asinīm vai asins serumam, tas ir saturs, kurā ir asins šūnas, tauki, imūnvielas…Dāvis nav pirmais šāds slimnieks, tāpēcmums ir izstrādāts savs ārstēšanas algoritms. Pirmkārt, slimniekam jālieto dažādi medikamenti, ļoti dārgi un komplicēti. Tie ir slimnīcā pieejami. Dāvis saņēma divus šo medikamentu kursus, bet diemžēl nebija gaidītā efekta. Otrkārt, tā ir speciāla barošana. Dāvis ir saņēmis speciālas barošanas shēmas, kurās izslēdz tās grupas, kas varētu veicināt limfas izdalīšanos vēdera dobumā, un papildina ar tām elementu grupām, kas varētu normalizēt limfas atteci. Arī šie mēģinājumi ilgstošā laika periodā bija nesekmīgi.

Trešais solis paredz ķirurģisko iejaukšanos. Dāvim klīnikā tika veikta ļoti sarežģīta ķirurģiskā ārstēšana, kuras laikā mēģinājām rekonstruēt nepareizi cirkulējošo limfātisko sistēmu. Mēs Dāvītim centāmies slēgt nepareizo limfas vadu un atjaunot limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, izmantojot modernas tehnoloģijas, ieskaitot dažādas līmes, skavas un citas tīri ķirurģiskas lietas, bet diemžēl arī šīs darbības izrādījās neefektīvas.Ārsti veica visus tos soļus, ko Eiropas medicīna paredz šādās situācijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ES pārliecības pēc tikko iegāju Google.com uz BAibas JAnušas vārdu, un tiešām pāliecinājos ka viņa ar Dāvi (kura foto atradās facebookā), tiešām dzīvo Lielbritānijā Licolnchire. Tas nozīmē ka viņa ar vīru diviem bērniem dzīvo un strāda Lielbritānija, un tur maksā nodokļus, bet pēc medicīniskās palīdzības griežas Latvijā. Cik ētiski ir tādi pieprasījumi Latvijai. Vai šeit nav saskatāma ārstu personīgā ieintresētība saistība ar ASV.

  • Alla Borisovna> kamkjis Atbildēt

   Īsti ētiski jau tas neliekas ārstēt bērnu Latvijā, nevis vietā, kur maksā nodokļus, taču tā dara vairums aizbraukušo. Angļu sabiedrībā droši vien arī ir kādi mehānismi, kā šādā situācijā rīkoties, bet jaunimigranti tos droši vien nepārzina.

 2. Nu aziotaza ap parcelamo dzemdibu nodalu,ari bija saistita ar so pasu personu! kur dzivesbiedre bija planojusi taisit zinatni un operet bernus vel mates vedera. Aziotaza bija tapec,ka matei visas iespejas sudzeties par nekvalitativu arstesanu Bernu slimnica un tas jau apdraud valdi un konkreti Petersonu,kuram ceturto valdes locekla vietu radija speciali.

 3. Cienījamais dakter Pēterson, vai šai procesā nav tava personīgā interese? Ja tā ir taisnība – “Magone
  02.12.2014 12:50 Delfos.
  Dāvja māte dzīvo un strādā Lielbritānijā ( info pieejams Facebook), maksā tur nodokļus, bet prata sacelt kājās pat veselības un finanšu ministrus…….”, cik ir ētiski un agresīvi pieprasīt no Latvijas valsts segt ASV mediķu pieprasīto summu. Cik es ziņu ASV mediķi savas tāmes vispār nepublisko. Aizsegā var notikt brīnum lielas lietas. Eiropā tas viss ir daudz atklātāk. Dakter, kas paliks citiem slimajiem bērņiniem, kuriem jāapmaksā ārstu vizītes un dārgās medicīniskās manipulācijas, bet vecāki to nevar segt. Šiem nabadzīgajiem cilvēkiem nav pieejas TV un žurnalistiem, kas radot histēriju kas robežobas ar šizofrenēju sabiedrībā visus noliek uz ausīm, pat ministrus. Vai tā mēs rīkosimies par katru slimo bērniņu. Es dziļi šaubos, ka tā tas notiks. Ir jautajums, kāds ir risinājums Latvijā. VAi mēs varam visu iespējamo atdot par vienu bērniņu, kuram izredzes dzīvot ir tikai piecdesmit pret piecdesmit %, ignorējot citus, kuriem pat neliela medīciska palidzības var viņus glābt no ciešanām un ļautu turpinājuma dzīvot, un dot sabiedrībai labumu. No manas puses tas skarbi teikts, bet tā dabā ir iekārtots, ka izdzīvo un dzīvo tas stiprākais, bet pārējiem ir jāaziet Dieva mierā. Šie secinājumi ir no mana pašas dzimtas trijās paaudzēs.

 4. Nu cik var saprast Bernu slimnica pusgadu eksperimenteja ar Davi,lidz sobrid stavoklis ir kritisks. Atzistot,ka nav pieredzes,kapec jau uzreiz Davitis netika nosutits uz kadu ES kliniku,kur prasmigaki kirurgi ar lielaku pieredzi? ari arstesana butu krietni letaka.

 5. Atkal provokātorisks raksta nosaukums! Tiem, kam nav laika lasīt, tā arī domās! Skaidrs, ka ASV, ar savu iedzīvotāju skaitu un tehnoloģiju attīstības līmeni sakrāta milzīga pieredze. Gribētos zināt, kādu ir vairāk, kas no ASV ārstējās ES vai otrādi? Riskē krievu ruletē vai nu prusaku skriešanās. Šeit ir kompetentu specialistu aprēķins, un, kā parasti, dažu citu gudrinieku intrīgas. Uz to jautājumu, kāds ir slimības cēlonis viens pazīstāms ārsts kādreiz man atbildējis: “Mūsu pienākums ir ārstēt”. Ceru, ka ar zēnu viss būs OK!

Draugiem Facebook Twitter Google+