Pasaulē
Eiropa

Katalonijas parlaments nobalso par neatkarību. Spānija – par tiešas pārvaldes atjaunošanu5

Foto AFP/Scanpix/LETA

Katalonijas reģionālais parlaments piektdien nobalsojis par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Deklarācija tika pieņemta ar 70 balsīm “par” un desmit “pret” un diviem deputātiem nododot tukšus biļetenus, bet opozīcija balsojumu boikotēja, pirms tā pametot 135 vietu parlamentu.

Balsojums Katalonijas parlamentā. AFP/LETA

“Mēs dibinām Katalonijas Republiku kā neatkarīgu un suverēnu demokrātiskā un sociālā likuma valsti,” teikts rezolūcijas preambulā.

Tikmēr pie parlamenta ēkas Barselonā sapulcējušies desmitiem tūkstoši līksmojoši cilvēku.

Reuters/LETA

Katalonijas valdība 1.oktobrī rīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu un Spānijas varas iestādes centās nepieļaut tā norisi.

Spānijas Senāts nobalso par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā

Spānijas Senāts piektdien nobalsojis par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, kuras parlaments neilgi pirms tam nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Senāts nobalsojis par pilnvaru piešķiršanu valdībai ieviest tiešu pārvaldi Katalonijā.

Premjerministrs Marjano Rahojs pirms balsojuma paziņoja, ka gadījumā, ja Senāts apmierinās valdības lūgumu par īpašo pilnvaru piešķiršanu, viņa pirmais solis būs Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona, viņa vietnieka un visu reģionālās valdības ministru atcelšana.

Viņš norādīja, ka tas, kas notiek Katalonijā, esot “nepārprotams likuma, demokrātijas, visu tiesību pārkāpums un tam ir sekas”.

Premjers uzsvēra, ka autonomijas apturēšana esot vienīgā izeja no krīzes.

Spānijas premjers. AFP/LETA

Katalonijas premjers aicina cilvēkus saglabāt mieru

Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons pēc parlamenta balsojuma par neatkarības pasludināšanu no Spānijas aicina cilvēkus saglabāt mieru.

“Tuvākajās stundās mums mūsu valsts ir jāuztur dzīva. Mums tas ir jādara mierīgā, civilizētā un cienīgā veidā, kā mēs to vienmēr esam darījuši un darīsim turpmāk,” pavēstīja Pudždemons.

Parlamenta ēkā uzrunājot aptuveni 700 neatkarību atbalstošu pilsētu mēru, Pudždemons pavēstīja, ka likumdevēji ir spēruši sengaidītu soli, par kuru ir cīnījušies daudzi katalāņi.


Spānijas prokuratūra Pudždemonam izvirzīs apsūdzības par “dumpi”

Spānijas prokuratūra nākamnedēļ Katalonijas premjerministram Karlesam Pudždemonam izvirzīs apsūdzības par “dumpi”, piektdien pavēstīja prokuratūras pārstāvis.

Tiesa pēc tam izlems, vai apsūdzības Pudždemonam akceptēt. Saskaņā ar Spānijas likumiem par “dumpi” draud cietumsods līdz 30 gadiem.

LA.lv